<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XX  Niedziela Zwykła 20 sierpnia 2017 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów ( ryczałt ).  Bóg zapłać !

·    W poniedziałek przypada wspomnienie św. Piusa X , papieża.

·    We wtorek 22 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Królowej. W tym dniu wyruszy z naszej Parafii autokarowa pielgrzymka z Kiwit  do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, z racji 140 rocznicy objawień i 50 rocznicy koronacji cudownego Obrazu Pani Gietrzwałdzkiej.  Będziemy modlić się za całą naszą Parafię. Zapraszam dziś po Mszy świętej o godz.11.00 na spotkanie organizacyjne. Są jeszcze wolne miejsca.

·    W środę 23 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętej Róży z Limy, dziewicy , a  w czwartek święto świętego Bartłomieja, apostoła.

·    Sobota  sierpnia 26 sierpnia – to Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty  rodzinom: Jackowi i Mateuszowi Pawlik, Halinie Jędrysek oraz Emilii i Rafałowi Mejka, z dziećmi Błażejem i Maciejem.  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 26.08, po Mszy świętej o godz.11.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny : Danuta Bekieszczuk, Janina Maziarska, Halina Olechnowicz i Aleksandra Bilicka.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Można już zamawiać Msze święte na nowy 2018 rok.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować za złożone ofiary na wstawione już nowe dębowe drzwi główne w naszym kościele : Mariola i Piotr Bruździak.    Bóg zapłać !

·    UWAGA !!!  Nasza Parafia pragnie nadal realizować jedną z funkcji duszpasterskich Kościoła, jaką jest diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna zwłaszcza,  osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych, w przypadku osoby samotnie gospodarującej  lub dla osoby we wspólnocie rodzinnej, nie przekraczającej 1028 złotych.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, do końca sierpnia.

·    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie, natomiast po Mszach świętych ofiary zbierane do puszek, będą przekazane dla rodzin dotkniętych skutkami gwałtownych nawałnic, w północno-zachodnich rejonach Polski.

·    Zapowiedź przedślubna trzecia : Michał Chodorowski, kawaler, syn Teresy i Andrzeja, zamieszkały w Bartnikach, Parafia tutejsza  i  Aneta Krygier, panna, córka Małgorzaty i Adama, zamieszkała w Lidzbarku Warmińskim, w Parafii świętego Andrzeja Boboli.

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności naszym Parafianom : Panu Markowi Chodorowskiemu  i Panu Dariuszowi Bekieszczukowi za naprawę i pokrycie dywanem byłego miejsca przewodniczenia ( podium) , które jest już od dwóch lat ustawione obok chrzcielnicy.  Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję za dywan anonimowemu ofiarodawcy.

·    W przyszłą niedzielę 27 sierpnia o godz.9.30, wyruszy sprzed naszego kościoła w Kiwitach piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka.  Serdecznie zapraszam.

·    Z naszej Parafii odszedł do wieczności ś+p Stanisław Gotowiec w wieku 70 lat.  Jego pogrzeb odbył się w minioną środę 16 sierpnia, spoczął na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Pomódlmy się w jego intencji : ,, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.”  Amen.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>