<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

VI Niedziela  Wielkanocna  21  maja  2017 roku.  Ogłoszenia.

·    Od dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.

·    Dziś przeżywamy w naszej Parafii Dzień Pierwszej Komunii Świętej o godz.11.00.    Jedenaścioro ( 11 ) dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca :  Krzysztof Adamkiewicz,  Piotr Augustyniak,  Igor Bekieszczuk, Łukasz Białucha,  Natalia Błażewicz,  Szymon Cieciera,  Alan Czajkowski,  Marcelina Kolesar,  Mija Kruszel,  Julia Potasznik i Dawid Przybysz.  Modlimy się dla nich  i  ich rodziców o Boże błogosławieństwo.   Dziś będą poświęcone świece i obrazki komunijne. Dzieci przychodzą codziennie z rodzicami o godz.16.35 na Nabożeństwo majowe.

·    Zapraszam na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakr.

·    W ubiegły czwartek 18.V, byłem  na Nabożeństwie majowym o godz.19.00 w KOBIELI.   Msza święta o zdrowie, urodzaje i dalsze Boże błogosławieństwo, była sprawowana dzień wcześniej.  Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na wspólną modlitwę przy Krzyżu i za gościnę u Pani Agaty Lipińskiej, a także za ,,gościńca” ze sobą.  Bóg zapłać !

·    W najbliższą środę 24 maja będę się modlił przy Krzyżu, o urodzaje, zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców ROKITNIKA.

·    UWAGA !  We wtorek 21 maja przypada raz w roku w naszej Parafii : Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam bardzo serdecznie, tak jak w poprzednich latach wszystkich Parafian do przynajmniej godzinnego czuwania modlitewnego według podanych godzin.

Od godz.12.30 do 13.30 mieszkańcy Rokitnika.

Od godz.13.30 do 14.30 mieszkańcy Bartnik.

Od godz.14.30 do 15.30 mieszkańcy Kobieli.

Od godz.15.30 do 16.30 mieszkańcy Kiwit.

·    W środę 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

·    W piątek 26 maja we wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera, będziemy przeżywać Dzień Matki.  Wdzięczni pamiętajmy w modlitwach, zarówno o tych żyjących, jak też o tych naszych Mamach, które odeszły już do wieczności.   W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

·    W przyszłą niedzielę 28 maja ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść :  kościoła, domu parafialnego i  3  budynków gospodarczych.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, wykoszenie i  zgrabienie trawy przed i wokół kościoła, za piękne bukiety żywych kwiatów na wszystkie Ołtarze, dekoracje w kościele, ofiarowany baner pierwszokomunijny oraz za Dar Ołtarza w postaci nowej alby kapłańskiej, a także za ciasto dla kapłanów spowiedników na stół parafialny. Serdeczne  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 27 maja, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Genowefa Adamkiewicz,  Dorota Adamkiewicz oraz Danuta Kuształa  i Anna Ciosek-Kuształa.

·    W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, takich jak, ,,Gość Niedzielny ”, ,,Mały Gość ”, ,,L'Osservatore Romano”.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować następującym Parafianom, za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę głównych drzwi w naszym kościele parafialnym : Aleksandra i Bogdan Biliccy,  Elżbieta, Józef i Ewelina Potasznik,  Marianna i Tadeusz Borończyk, Bogumiła i Łukasz Waga,  Weronika i Zbigniew Wiloch,  Irena i Piotr Czerniawscy,  Teresa i Józef Perduta,  Anna i Zbigniew Maruszczak,  Jadwiga Kaczorowska,   Alina i Kazimierz Kondratowicz,  Andrzej Kij,  Janina i Edward Maziarscy oraz Bożena i Ryszard Mrozowscy.   Bóg zapłać!

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>