<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

   XXIX  Niedziela Zwykła  21 października  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W związku z tym ofiary jakie złożymy na dzisiejszą tacę, będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 21 października w całej Polsce odbywa się w celach statystycznych i socjologicznych, liczenie wiernych obecnych w kościele i osób przystępujących do Komunii świętej.

 

·    W ubiegłą niedzielę po Mszach świętych zebraliśmy na Fundusz stypendialny dla polskiej młodzieży, w ramach Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” , kwotę w wysokości 175 złotych, którą przesłaliśmy już na podane konto. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jutro 22.X, wspominamy świętego Jana Pawła II, papieża

 

·    We wtorek 23.X, będzie wspomnienie świętego Jana Kapistrana, prezbitera.

 

·    W środę 24.X, przypada wspomnienie świętego Antoniego Marii Clareta, biskupa.

 

·    W czwartek 25 października od godz.11.00 do 13.00, odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach nr 2 – bezpłatne warsztaty kulinarne i dietetyczne oraz szkolenie dla osób korzystających z pomocy żywnościowej,  organizowane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Bardzo serdecznie zapraszam na to spotkanie, przy herbacie, kawie i słodyczach

 

·    W piątek 26 października od godz.11.00 do 13.00 w domu parafialnym w Kiwitach nr 38,  będą wydawane dary żywności, przywożone z Olsztyna z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, tym osobom i rodzinom, które otrzymały zweryfikowane skierowanie z GOPS – Kiwity.

 

·    W sobotę 27 października – wyjątkowo Msza święta będzie o godz.16.00, natomiast Różaniec o godz.15.30. To także Dzień Nowenny Gietrzwałdzkiej.

 

·    W przyszłą niedzielę 28 października po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie  formacyjne w kościele, ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza, dotyczące też organizacji Liturgii podczas Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku kontynuujemy  Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30. Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły  pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy  O – I – II,  we wtorki III  i  IV,  w środy V  i  VI,  we czwartki VII  i  VIII,  w piątki młodzież z III  Gimnazjum i  ze Szkół Ponadgimnazjalnych, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty i wytarcie ławek przed naszą świątynią , następującym rodzinom z Kiwit : Genowefie Adamkiewicz, Danucie Kuształa, Dorocie Adamkiewicz oraz Annie Ciosek-Kusztła.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby wyjątkowo w najbliższy piątek 26 października po Mszy świętej o godz.16.30,  o nasz kościół zadbały rodziny : Krystyna Szal, Marzena Łokaj i Jerzy Majek.

 

·    Przypominam, iż od wielu już lat, obowiązuje opłata administracyjna na utrzymanie cmentarza parafialnego, za wjazd , ekshumację czy postawienie pomnika. W ubiegłym tygodniu, zostały jeszcze dodatkowo ustawione 3 duże śmietniki o pojemności 1,1 m3  na śmieci. Obecnie jest już 6 pojemników, aby umożliwić składowanie nieczystości stałych, przed Uroczystością Wszystkich Świętych.  Koszt wywiezienia  jednego pojemnika wynosi 174 zł. brutto.

 

·    Wzorem lat ubiegłych, uprzejmie proszę, aby Parafianie z poszczególnych miejscowości ofiarowali żywe chryzantemy do naszej świątyni na Ołtarz główny i Ołtarze boczne, a także przy tablicach pamiątkowych i na grobach kapłanów przy kościele i na cmentarzu parafialnym. Jednocześnie pragnę przypomnieć i zachęcić, aby zatroszczyć się o czystość i estetykę grobów na naszym cmentarzu parafialnym, a także na grobach zapomnianych.

 

·    Spotkanie rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej, odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 21.X,  po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ” .

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·    UWAGA !  Od ubiegłej niedzieli są wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich dwie kartki na : Zaduszki  i  30 Mszy świętych gregoriańskich. Na prośbę wielu Parafian oraz po konsultacjach i uzgodnieniu z Duszpasterską Radą Parafialną, od tego roku, aby umożliwić wiernym spowiedź przed niedzielną Mszą świętą o godz.9.00,  Zaduszki będą czytane tylko w listopadzie, przed każdą Mszą świętą. Natomiast za osoby zamarłe, wymienione na drugiej kartce, będą sprawowane w ciągu całego roku - 30 Mszy świętych gregoriańskich, w miejsce Wypominków rocznych. Aby, nie obciążać Parafian dodatkową składką, dobrowolne ofiary, składane na Zaduszki i Msze święte gregoriańskie, będą przeznaczone na wkład własny, związany z wymianą dachu na naszej zabytkowej plebanii, który wynosi 12.261 zł.

 

·    Rozpoczęły się już w Lidzbarku Warmińskim w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła,  nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych, w soboty, od godz.19.00 do 20.00.

 

·    Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na Krzyż Misyjny, które złożyły rodziny : Agata i Zbigniew Jakubowscy oraz Małgorzata i Mirosław Kolesar, a także anonimowo.

 

·    Przypominam, iż w tym tygodniu nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.  Tak więc z soboty na niedzielę 27/28.X, cofamy wskazówki zegarów  z godz.03.00  na  godz.02.00  i śpimy o godzinę dłużej.  PAMIETAJMY!

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>