<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

III  Niedziela  Zwykła 22 stycznia 2017 roku.   Ogłoszenia.

·              Wczoraj obchodziliśmy Dzień Babci, a dziś Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, a także o  szacunku i wdzięczności, zarówno dla tych, którzy żyją, jak i tych, którzy odeszli już z tego świata.

·              Przeżywamy Tydzień Ekumeniczny, a więc modlimy  o jedność wszystkich Chrześcijan ( od 18 do 25 stycznia ).

·              We wtorek 24 stycznia przypada wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

·              W środę 25.I, będzie Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

·              W czwartek wspominamy św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

·              W piątek 27 stycznia przypada wspomnienie błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa.

·              W sobotę 28 stycznia będzie wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

·              Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - w cenie  5 złotych,   ,,Małego Gościa ” 4 złote,   ,, L' Osservatore Romano”  i  inne.

·              W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·              Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, następującym rodzinom : Jolanta Borończyk, Edyta i Wiktoria Bartnikowska oraz Marcin Skiba.Bóg zapłać

·              W przyszłą niedzielę 29 stycznia z racji piątej niedzieli miesiąca, połowa ofiar składanych na tacę, będzie przeznaczona  na  Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami, na comiesięczną formację.

·               Pragnę podziękować tym rodzinom, które wpłacają w czasie kolędy zaległą składkę 25 zł - za rok 2016,  a także na bieżący 2017 rok - 30 złotych w skali całego roku,  na opłacanie faktur za wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego.   Serdeczne Bóg zapłać.

·              DRODZY  i  SZANOWNI  PARAFIANIE !!!  , kończę w tym tygodniu doroczną wizyta duszpasterska, zwaną kolędą.  Pragnę zanieść do Waszych domów pokój i dobro, a także radość  i  nadzieję oraz umocnić wspólną modlitwą Wasza wiarę, udzielając wszystkim domownikom błogosławieństwa Bożego. W czasie kolędy można zamawiać Msze święte.

·                             PLAN  KOLĘDY :

·              PONIEDZIAŁEK  23 stycznia, od godz.10.00 KIWITY wieś, mieszkańcy domów nr 26, 41, 39, 32, 31, 33, 34 i 35.

·              WTOREK  24 stycznia,  od  godz.10.00   KIWITY  wieś, mieszkańcy domów nr 28 ( 1-2-3 ) ,  29 ( 1-6 )  oraz  30 ( 1-2-3 ).

·              ŚRODA  25 stycznia,  od  godz.10.00    KIWITY  wieś, mieszkańcy domów nr 23, 22, 68, 69, 70, 71, 72, 76  i  77.

·              CZWARTEK  26 stycznia, od  godz.10.00  KIWITY wieś, mieszkańcy domów nr 6, 5, 4, 3, 1, 36, 37  i  40.

·              Przekazuję serdeczne słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy.  Część z nich muszę przekazać w formie ryczałtu do Urzędu Skarbowego i Kurii Biskupiej, jako podatek od każdego zameldowanego mieszkańca, a także na codzienne- całodobowe ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za życzliwą i miłą atmosferę oraz za poczęstunki i obiady, a także różne dary żywności ze sobą.    Bóg zapłać !

·    Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód, poświęciły czas, trud i dobre serce, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu mnie, następującym Parafianom : Marioli  i Szczepanowi Gałązka,  Henrykowi Skarul,  Markowi Kuształa,  Andrzejowi Kufieta,  Andrzejowi Wawrykiewicz, Małgorzacie Kolesar, Tomaszowi Maruszczak, Piotrowi Gralczyk, Zdzisławowi Wapniewskiemu  oraz Marcinowi Skiba.    Serdeczne Bóg zapłać.

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>