<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

 22 kwietnia  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Wczoraj zakończyliśmy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, połączony z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, który przebiegał pod hasłem: ,, Weźmijcie Pismo Święte ” . Na stoliku pod chórem, są wyłożone kartki z cytatami z Pisma Świętego do czytania i medytacji w domu.

 

·    W dzisiejszą niedzielę zwaną  Dobrego Pasterza, już po raz 55 rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.  Prośmy Boga o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także w intencji już powołanych do życia konsekrowanego.

 

·    Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie .  Bóg zapłać !

 

·    Jutro w poniedziałek 23 kwietnia przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    W środę 25 kwietnia będzie Święto św. Marka Ewangelisty.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję rodzinom z Kiwit - ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), za wczorajsze rozebranie dekoracji wielkanocnej, posprzątanie kościoła, uporządkowanie kwiatów i nasadzenie tuj przed Cmentarzem Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 28 kwietnia po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Mieczysław Masłowski, Tomasz Grzegorczyk i Stanisław Kowalczyk.

 

·    Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonanie  nowego, dębowego Krzyża Misyjnego, środki konserwujące, okucia, zamontowanie, tablicę pamiątkową i zakup nowej pasyjki, odpornej na róże warunki atmosferyczne, a także zagospodarowanie terenu wokół Krzyża Misyjnego.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Zapowiedź przedślubna druga : Łukasz Krzysztof Jakubczak, kawaler, syn Danuty i Jana, zamieszkały Stoczek kol.  i  Marta Ługowska, panna, córka Elżbiety i Bogdana, zamieszkała Stoczek kol, oboje z Parafii tutejszej.

 

·    Zapowiedź przedślubna druga : Szymon Kapuściński, kawaler, syn Ireny i Stanisława, zamieszkały Kiwity i  Karolina Wroniewicz, panna, córka Walerii i Zygmunta, zamieszkała Kiwity, oboje z Parafii tutejszej.

 

·     W Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim trwa Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych.  Zajęcia są prowadzone w soboty od godz.19.00 do 20.00, w terminie od 14 kwietnia do 02 czerwca 2018 roku.  Kurs jest obowiązkowy dla osób pragnących zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 22 kwietnia od godz.9.00 do 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach, odbędzie się Akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą ,, Pomóż Helence i innym ” . Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i ulotkach, wyłożonych w kruchcie kościoła.

 

·    W przyszłą niedzielę 29.04.2018 r,  z racji V niedzieli miesiąca, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na fundusz inwestycyjny Archidiecezji Warmińskiej.

 

·      W dniach od 1 do 3 czerwca 2018 roku, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Wieliczki i Niepokalanowa. Koszt  wynosi 300 złotych.  Zgłoszenia proszę kierować do Pani Haliny Brzezińskiej zam.  w Kierwinach, numer tel. 694 - 930 - 931.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>