<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

                  XVI  Niedziela Zwykła  22 lipca  2018 r.    Ogłoszenia duszp.

 

·    Dziś rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Zapraszam na obrzęd poświęcenia pojazdów, kierowców i podróżujących, w dzisiejszą niedzielę 22 lipca, po obu Mszach świętych, o godz.9.00  i  11.00.  Taca w całości jest przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie,  w ramach corocznej AKCJI : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jutro 23 lipca przypada Święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

·    We wtorek 24.VII, wspominać będziemy św Kingę, dziewicę.

 

·    W środę 25.VII, przypada Święto świętego Jakuba, Apostoła.

 

·    W czwartek 26 lipca, będzie wspomnienie świętego Joachima  i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. To także Dzień wdzięczności naszym Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią , podlanie kwiatów przed Krzyżem Misyjnym,  następującym rodzinom : Ewie Antos, Janinie Nowatkowskiej  i Renacie Metryka.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 28 lipca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Jolanta Borończyk, Edyta Bartnikowska i Milena Skiba.   Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.  Serdeczne Bóg zapłać Pani Annie Bekeszczuk za ogrodowe kwiaty przyniesione do kościoła.

 

·    W przyszłą piątą niedzielę miesiąca 29.VII,taca przeznaczona będzie na fundusz inwestycyjny Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    Parafia nasza otrzymała od osoby anonimowej materac podgrzewany. Zainteresowani mogą zgłosić się po bezpłatny odbiór na plebanię.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Pragnę poinformować, iż nasza Parafia w Kiwitach, nadal będzie realizować jedną z trzech funkcji duszpasterskich Kościoła, mianowicie sprawowanie Eucharystii, proklamacja Słowa Bożego i diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna, zwłaszcza osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych dla osoby samotnej,  lub 1028 złotych na osobę we wspólnocie rodzinnej. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach w lipcu lub najpóźniej w terminie nieprzekraczalnym do końca sierpnia 2018 roku.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od października 2018 roku do maja 2019 roku.

 

·    W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy już remont kaplicy przedpogrzebowej.  Osoby chętne do pomocy, proszę o zgłaszanie się do Pana  Andrzeja i Zbigniewa  Adamkiewicz z Kiwit, którzy podjęli się tego zadania.

 

·    Pragnę poinformować nowożeńców i Ich rodziny, iż po Mszy świętej ślubnej, wystrzelone w górę płatki syntetycznych kwiatów,  rozsypany ryż lub inne elementy ozdobne, należy posprzątać przed kościołem, zaraz po ślubie lub najpóźniej w najbliższy poniedziałek.

 

·    Uprzejmie proszę, o skoszenie i wywiezienie trawy w tym tygodniu z cmentarza, posesji kościoła i w ogrodzie przed domem parafialnym, mieszkańców Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).  Bóg zapłać !

 

·    Zapowiedź przedślubna pierwsza : Marek Błażewicz, kawaler, zamieszkały w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Wioleta Marchlewska, panna, zamieszkała Wójtówko, Parafia świętego Bartłomieja w Jezioranach.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>