<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXIX  Niedziela Zwykła  22 października  2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W związku z tym ofiary jakie dziś złożymy na tacę, będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Jutro 23 października przypada wspomnienie liturgiczne świętego Jana Kapistrana, prezbitera.

·    We wtorek 24 października wspominamy świętego Antoniego Marii Clareta, biskupa.

·    Sobota 28 października to Święto Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza.

·    W przyszłą V niedzielę miesiąca 29.X, taca będzie  przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.   Po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie organizacyjne i formacyjne ministrantów, a także kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza z rodzicami.

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku uczestniczymy w Nabożeństwach Różańcowych, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy OIII,    we wtorki  III i IV,   w środy V i  VI,   we czwartki  VII i II Gimnazjum, w piątki klasa III Gimnazjum, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom : Bożenie i Mateuszowi Adamkiewicz,  Joannie i Klaudii Adamkiewicz oraz Małgorzacie i Monice Opalach.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższy piątek 27 października, po Mszy świętej o godz.16.30, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Mariola Pozarzycka, Barbara Dawid, Teresa Dawid  oraz Maria Piasecka.

·    W kruchcie naszego kościoła jest do nabycia prasa katolicka:,,Gość Niedzielny ”, ,, Mały Gość ”, ,,Miłujcie się”.

·    W ubiegłą niedzielę 15 października w całej Polsce było liczenie wiernych obecnych w kościele i osób przystępujących do Komunii świętej, w celach statystycznych i  socjologicznych. W naszym kościele uczestniczyło w Liturgii Mszy świętej średnio 25% Parafian,  a do komunii świętej przystąpił co trzeci mężczyzna  i  2/3 obecnych kobiet.

·    W najbliższy piątek 27 października od godz.11.00 do 13.00  w domu parafialnym, będą wydawane dary żywności z Caritas, tym osobom i rodzinom, które otrzymały skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach.  Serdecznie zapraszam.

·    Są już wyłożone w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem kartki na WYPOMINKI ( Zaduszki ) .  Bardzo proszę o czytelne wypełnianie i wyraźne wpisywanie imion i nazwisk osób zmarłych.  Proszę zaznaczyć czy Wypominki mają być : miesięcznepółroczne  czy  roczne.

·    Zapraszam do sadu parafialnego po jesienne jabłka.

·    Wzorem lat ubiegłych, uprzejmie proszę, aby Parafianie z poszczególnych miejscowości ofiarowali żywe chryzantemy do kościoła na Ołtarz główny i Ołtarze boczne, a także przy tablicach pamiątkowych i na grobach Kapłanów przy kościele i na cmentarzu parafialnym.  Jednocześnie pragnę zachęcić i przypomnieć, aby zatroszczyć się o czystość i estetykę grobów na naszym cmentarzu parafialnym.

·    W przyszłą niedzielę po Mszach świętych można złożyć swój podpis pod Obywatelskim Projektem ,, Zatrzymaj Aborcję ” .  Należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania,  numer pesel  i podpis.

·    Przypominam, iż w tym tygodniu nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.  Tak więc z soboty na niedzielę 28/29 października cofamy wskazówki zegarów z  godz. 03.00  na godz. 02.00  i śpimy o godzinę dłużej. PAMIĘTAJMY!

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>