<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

II Niedziela  Wielkanocna, czyli  Miłosierdzia  Bożego          23 kwietnia  2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·    Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna jednocześnie 73 Tydzień Miłosierdzia.

·    Jutro przypada ( przeniesiona z 23.04. ) , Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

·    We wtorek będzie Święto świętego Marka Ewangelisty.

·    W sobotę 29 kwietnia przypada Święto świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  następującym rodzinom  : Urszuli i Januszowi Sklepowicz, Bożenie i Edycie Aleksandrowicz, Bogusławie i Mieczysławowi Bobrowskim  z córką p. Małgorzatą Barszczewską i wnuczkami  Aleksandrą i Nikolą.   Jednocześnie dziękuję mieszkańcom Bartnik  za dwumiesięczne staranie o czystość i estetykę naszej świątyni. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby najbliższą sobotę 29.04, po Mszy świętej o godz.10.00,  rodziny z Kiwit - kolonie w kierunku Połapina i Trutnowa, aby rozebrały dekorację wielkanocną, posprzątały kościół, tuje nasadziły przed Cmentarzem, a mniejsze krzewy przy Krzyżu misyjnym.

·    W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, a także obowiązkowo jutro tj. 24.04,  po Mszy świętej o godz.17.00,  czyli około 17.50. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na dzieła prowadzone przez CARITAS POLSKA, natomiast po Mszy św. , będzie zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim,  ze zrujnowanym Aleppo.  Bóg zapłać !

·    W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny” , ,,Mały Gość ”, ,, L' Osservatore Romano ”   itp.

·    Można wziąć do swoich domów wodę chrzcielną, poświęconą w Wielką Sobotę.

·    Wczoraj rozpoczął się w Lidzbarku Warmińskim w Parafii świętych  Ap. Piotra i Pawła Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych.  Zajęcia są prowadzone w soboty od godz.19.00 do 20.00, w terminie od 22 kwietnia do 03 czerwca włącznie. Kurs jest obowiązkowy dla osób pragnących zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.

·    Zapowiedź przedślubna pierwsza : Anita Jaworska, panna, córka Jolanty i Tomasza  i  Krzysztof  Kucharewicz, kawaler, syn Alicji i Jana, oboje zamieszkali w Parafii Kiwity.

·    W ubiegłym tygodniu tj. 19-20-21 kwietnia, byłem wraz 50 – osobową grupą kapłanów Metropolii Warmińskiej, na corocznych Rekolekcjach kapłańskich w Stoczku Klasztornym.  Modliłem się i sprawowałem Eucharystię również za całą naszą wspólnotę parafialną w Kiwitach.

·    Tydzień temu zakończyliśmy już sezon grzewczy naszego kościoła parafialnego.  Całkowity koszt ogrzewania świątyni od listopada do kwietnia wyniósł 5400 złotych  plus naprawa i usunięcie awarii 1400 zł.

·    Bóg zapłać za wpłacanie ofiar na wywóz śmieci z Cmentarza parafialnego. Bardzo dziękuję Pani Bożenie Aleksandrowicz za zebranie składki od mieszkańców Bartnik.

·     Pragnę podziękować darczyńcom za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę głównych drzwi w naszym parafialnym zabytkowym kościele : Jadwidze Jurgielewicz, Mariannie i Janowi Artym,  Jolancie i Markowi Chodorowskim,  Michalinie i Andrzejowi Kufieta,  Alinie i Stanisławowi Banasiak,  Jadwidze Borkowskiej,  Annie i Dorocie Bekeszczuk,  Katarzynie i Marcinowi Potasznik,  Teresie i Stanisławowi Jakubowskim,  Agacie  i Zbigniewowi Jakubowskim oraz Bogusławie i Mieczysławowi Bobrowskim.  Serdeczne  Bóg zapłać !

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl