<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XVI Niedziela  Zwykła  23 lipca 2017 roku.   Ogłoszenia.

·    W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

·    We wtorek 25 lipca obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła.

·    W środę 26 lipca będzie wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.  To także Dzień Wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.

·    W sobotę 29 lipca przypada wspomnienie świętej Marty.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom: Danucie Grabowskiej, Romanowi Wapniewskiemu, Józefowi Dziurek, Irenie Pytel oraz Marcie Białkowskiej z dziećmi : Agatą i Hanią.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 29 lipca po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Jadwiga Książek, Agnieszka Stypik, Anna Wojczulanio i Agnieszka Zawadzka.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Uprzejmie proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, ,, Mały Gość ”, „ Gość Niedzielny”,,L'Osservatore Romano”, ,, Miłujcie się ”.

·    W przyszłą niedzielę 30 lipca z Konkatedry świętego Jakuba w Olsztynie, wyruszy XXXIV  Piesza Warmińska Pielgrzymka do Częstochowy- na Jasna Górę.  Chętni mogą się jeszcze zgłaszać do księdza proboszcza.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za złożone w ostatnim czasie ofiary na wstawione już nowe dębowe drzwi główne w naszym kościele : Halina i Wiesław Dobrzyńscy ,  Krystyna i Marian Przybysz , Irena Woronowicz , Lilla i Stefan Maruszczak oraz Milena i Marcin Skiba.  Bóg zapłać !

·    Trwają jeszcze do 30 lipca włącznie zapisy na Pielgrzymkę autokarową z Kiwit do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku ( wtorek ). Można zyskać Odpust zupełny, z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Koszt wynosi 30 zł od osoby.  Proszę o pilne zgłaszanie się, ponieważ muszę dać odpowiedź do Biura Podróży. Szczegółowy program podam w najbliższym czasie.

·    W dzisiejszą niedzielę 23 lipca przeżywamy XVIII Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących.  Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00,  będzie obrzęd poświęcenia pojazdów.  Taca, jak każdego roku jest przeznaczona w całości na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, w ramach Akcji : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy.  Po obu Mszach świętych ministranci będą rozdawać obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa. Będziemy modlić się o poszanowanie zasad ruchu drogowego i bezpieczne podróżowanie.   Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności  Strażakom z OSP w Kiwitach : Dariuszowi Bekieszczuk, Piotrowi Kroczak i Bartoszowi Borsuk, za usunięcie małej brzózki  , rosnącej na wysokim murze kościoła.  Bóg zapłać !

·    Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy.  Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższy czwartek 27 lipca 2017 roku, o godz.14.30, na parkingu przy kościele w Kiwitach. Szczegółowy  plakat na tablicy ogłoszeń i ulotki w kruchcie.

·    Bardzo dziękuję mieszkańcom Bartnik za skoszenie i wywiezienie trawy z posesji cmentarza i wokół kościoła, a także za pozamiatanie chodników.  Bóg zapłać !

·    Za tydzień 30 lipca, z racji V niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone w całości na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

·    Serdeczne podziękowanie przekazuję Paniom z Koła Żywego Różańca w Kiwitach, za zabezpieczenie i schowanie do pokrowców chorągwi procesyjnych w kościele. Bóg zapłać.

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>