<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

         IV Niedziela  Adwentu  23 grudnia  2018 roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Jutro kończy się Adwent i rozpocznie się Wigilia Narodzenia Pańskiego. Jutro 24.XII,  będzie dodatkowa spowiedź święta od godz.10.00  do  11.00.   Serdecznie zapraszam.   Pamiętajmy o zachowaniu takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólnej modlitwie, czytaniu fragmentu Ewangelii w/g Św. Łk 2,1-14, o śpiewaniu kolęd. Wspólna postna wieczerza wigilijna powinna być bez alkoholu.  Niech to będzie klimat i atmosfera przebaczenia , wzajemnej życzliwości, zgody i pojednania.

 

·   Bardzo serdecznie zapraszam całą wspólnotę na uroczystą PASTERKĘ, jutro o północy 24/25.XII, w intencji Parafian i Gości.   W pierwszy Dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego 25.XII -  Msza święta będzie tylko o godz.11.00.

 

·   We środę 26 grudnia obchodzimy drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze święte jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Podczas obu Eucharystii będzie poświęcenie owsa.

 

·   W czwartek 27 grudnia przypada Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty.  Podczas Mszy świętej o godz.16.00, będzie obrzęd błogosławieństwa i spożywania wina. To także Dzień Nowenny Gietrzwałdzkiej.

 

·   W piątek 28 grudnia będzie Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.  Mimo Oktawy obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od mięsa.

 

·   W przyszłą niedzielę 30 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny : Jezusa , Maryi i Józefa.  Taca w tym dniu, z racji V niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona, Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

·   W zakrystii kościoła są jeszcze do nabycia świece Caritas w ramach corocznej akcji –Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Bardzo pięknie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i śliczne przygotowanie  naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, mieszkańców Kiwit nr domu : 18 ( 1-2 ) ; 24 (1-4) ; 25 ; 25A ; 26 ; 32 ; 39 ; 41 (1-2 ) .  Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 29 grudnia, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Agnieszka Zawadzka,  Anna Wojczulanio,  Dobromiła Stefanowicz  i Agata Jakubowska.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   Pani Organistka dziękuje za miłe i życzliwe przyjmowanie w czasie roznoszenia opłatków oraz  za złożone ofiary i gościnę.

 

·   Bóg zapłać za ofiary na wywóz śmieci z Cmentarza.

 

·   Parafia nasza otrzymała z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do rozprowadzenia wśród wiernych 20 cegiełek po 20 zł, pod nazwa Ambasador Miłosierdzia -  na budowę Hospicjum dla dzieci w Olsztynie. Bardzo proszę o nabycie tych cegiełek.

 

·   Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, wyłożonych w kruchcie naszego kościoła :  ,,Gość Niedzielny ” w cenie 8 złotych – podwójne świąteczne wydanie ;  ,, Mały Gość    5 zł.  i  inne.

 

·   W dzisiejszą niedzielę 23 grudnia ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na kwartalny zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego, od każdego zameldowanego mieszkańca naszej Parafii.  Bóg zapłać !

 

·   Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego, wiele dobra i pokoju oraz wzajemnej życzliwości. Niech Nowonarodzone Boże Dziecię, błogosławi i ma w swojej opiece Was, Wasze rodziny i sąsiedztwa.  Szczęść Boże !

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>