<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXV Niedziela Zwykła 24 września 2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś kończymy Tydzień Środków Społecznego Przekazu.

·    Jutro 25 września przypada Święto 675 - Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej we Fromborku.

·    We wtorek 26 września będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Kosmy i Damiana.

·    W środę 27 września przypada wspomnienie świętego Wincentego a' Paulo, prezbitera.

·    W czwartek 28 września będzie wspomnienie świętego Wacława, męczennika.

·    W piątek 29 września obchodzimy Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

·    Sobota 30 września – to wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

·    W dzisiejszą niedzielę 24 września ofiary składane na tacę, są przeznaczone na  potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum” w Olsztynie, jako ryczałt. Serdeczne  Bóg zapłać !

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 01.X,  po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca gospodarcza będzie przeznaczona na wymianę pieca  i modernizację ogrzewania domu parafialnego.  Natomiast  z racji rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia, ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych w tym dniu, będą przeznaczone  na cele charytatywne i dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.  Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom: Elżbiecie i Marlenie Żydonik, Ewie Skomorucha oraz Stanisławie i Justynie Bartnikowskim .  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 30 września, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Wioletta Skomorucha, Krystyna Jaksina  i  Alicja Prokopowicz.

·    Docierają do mnie znowu , niestety przykre i smutne informacje o kradzieży żywych kwiatów i krzewów z naszego Cmentarza parafialnego, a także o uszkodzeniu fotografii na pomniku,  jak również przywożenia dużych worków foliowych z odpadami budowlanymi  i gospodarczymi i wrzucania ich do trzech pojemników przy Cmentarzu. To bardzo obciąża finansowo naszą Parafię.  Za jeden pojemnik  płacimy 107 zł brutto.  Proszę o czujność i obserwację, a także o modlitwę o nawrócenie i opamiętanie  dla złoczyńców.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  ,, Ziarno ” .

·    W kruchcie naszego kościoła jest do nabycia prasa katolicka:,,Gość Niedzielny ”, ,, Mały Gość ”, ,,Miłujcie się”.

·    Bardzo dziękuję : Bożenie i Andrzejowi Adamkiewicz  oraz  Jerzemu i Jackowi Bartnikowskim, za złożoną ofiarę na nowe drzwi w naszym kościele.  Bóg zapłać !

·    W najbliższą sobotę 30 września o godz.19.00, rozpoczną się w Lidzbarku Warmińskim w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Domu Pielgrzyma - Plac Kościelny nr 2, Nauki i Konferencje Przedmałżeńskie. Oferta dekanalna jest skierowana do narzeczonych, pragnących w najbliższych miesiącach zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.  Jest to wymóg prawny i obligatoryjny.

·    W październiku i listopadzie są jeszcze wolne intencje mszalne. Można zamawiać za żywych dziękczynno-błagalne, jak również za zmarłych o przebaczenie grzechów i darowanie kar za grzechy oraz Boże miłosierdzie.

·    Dary żywności dla osób i rodzin, które otrzymały skierowanie z GOPS-u  w Kiwitach, będą wydawane  w pierwszej połowie października. W tym tygodniu jadę na szkolenie i spotkanie organizacyjne do Caritas w Olsztynie. W przyszłą niedzielę przekażę bardziej dokładne informacje.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>