<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

IV  Niedziela  Adwentu - Wigilia Narodzenia Pańskiego,

24 grudnia  2017 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dzisiejszą niedzielą kończymy Adwent.  Przeżyjmy w dniu dzisiejszym godnie i po chrześcijańsku Wigilię Narodzenia Pańskiego.  Pamiętajmy o zachowaniu takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólnej modlitwie, czytaniu fragmentu Ewangelii w/g  Św. Łk 2,1-14, o śpiewaniu kolęd. Wspólna postna wieczerza wigilijna powinna być bez alkoholu.  Niech to będzie klimat i atmosfera wzajemnej życzliwości, zgody i przebaczenia.  Pamiętajmy, aby nie mylić udziału w dzisiejszej Mszy świętej w IV Niedzielę Adwentu, ze Mszą świętą w  I  Dzień Bożego Narodzenia.

·    Bardzo serdecznie zapraszam całą wspólnotę na uroczystą PASTERKĘ  dziś o północy 24/25. XII, w intencji Parafian i Gości. Uczestnictwo w Pasterce jest jednocześnie tożsame  z udziałem we Mszy świętej w I Dzień Bożego Narodzenia.

·    Jutro w pierwszy Dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego 25.XII, nie będzie Mszy św. o godz.9.00, tylko  o godz.11.00.

·    Po jutrze we wtorek 26 grudnia, obchodzimy drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedziele tj. o godz.9.00 i 11.00. Taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy. Podczas obu Eucharystii będzie poświęcenie owsa.

·    W środę 27 grudnia przypada Święto świętego Jana Apostoła i  Ewangelisty.  Podczas Mszy świętej  o godz16.00, będzie obrzęd błogosławieństwa i spożywania wina.

·    W czwartek 28 grudnia będzie Święto Świętych Młodzianków , Męczenników.

·    W przyszłą niedzielę 31 grudnia, będzie modlitewne zakończenie Starego 2017 Roku. Podczas obu Mszy świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziekczynno-przebłagalne, za żywych i zmarłych, Suplikacje, ,,Te Deum Laudamus” i  Eucharystyczne błogosławieństwo. Taca z racji  V Niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Bóg zapłać !

·    Bardzo pięknie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i śliczne przygotowanie naszego kościoła na Uroczystość  Narodzenia Pańskiego, mieszkańcom Kobieli : wieś i kolonie strona lewa.   Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 30 grudnia po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały teraz rodziny z Rokitnika : Małgorzata Szutowicz, Izabela Pawelczyk i Władysława Kuryłowicz.

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny podwójne świąteczne wydanie w cenie 8 złotych, ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  ,, Ziarno ” .

·    W dzisiejszą niedzielę 24.XII, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

·    Uprzejmie proszę, aby wchodząc do kościoła lub wychodząc, zamykać nowe drzwi główne, aby nie uszkodzić zawiasów.

·    W styczniu są wolne intencje Mszy świętych.

·     Można nabywać w zakrystii świece Caritas w ramach corocznej akcji  – ,, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ” .

·    UWAGA !  w dzisiejszą wigilijną niedzielę 24.XII, będzie jeszcze dodatkowa spowiedź św. od godz.12.00 -13.00

·    Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego, wiele dobra i pokoju, wzajemnej życzliwości i pojednania.  Niech  Nowonarodzone Boże Dziecię, błogosławi i ma w swojej opiece Was, Wasze rodziny i sąsiedztwa.  Szczęść Boże.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>