<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Misje Święte – 18-22.03.2018 r.

 

II  Niedziela  Wielkiego Postu  25  lutego 2018 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Wielki Post, który przeżywamy, jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy wszystkiego , co przydarza nam się w życiu , musimy pamiętać, że Jemu zależy na nas. W Ewangelii usłyszymy dziś słowa Boga Ojca ; ,, To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie ” . Zaufajmy Jezusowi , a On nas poprowadzi.

 

·    Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas, które można wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci, jak i dorośli i tam składać jakieś drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń. Należy je przynieść do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę.  Również są wyłożone papierowe tzw. siatki miłosierdzia dla ubogich,  które wraz z różnymi artykułami spożywczymi, można przynieść do kościoła w ramach jałmużny w Niedzielę Palmową lub w inne dni przed Niedzielą Zmartwychwstania.

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.   Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji  Drogi Krzyżowej, by na koniec otrzymać upominki za gorliwy i systematyczny udział w Nabożeństwie

 

·    W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta w czasie Drogi Krzyżowej o godz.16.00.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 25 lutego po Mszach świętych w całej Polsce, są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Pomocy polskim misjonarzom,w ramach corocznej akcji,, Ad Gentes”

 

·    GORZKIE  ŻALE  śpiewamy po Mszy świętej o godz.9.00  w  I , III  i  V  Niedzielę Wielkiego Postu, natomiast  po Mszy świętej o godz.11.00  w  II , IV  i VI  Niedzielę Wielkiego Postu.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ”.

 

·    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 03 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Jan  Artym,  Zbigniew Markowski i Ryszard Artym.

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny i ,, Mały Gość ” w cenie po 5 zł, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się 

 

·    W  marcu w dni powszednie, także w czasie Misji Parafialnych,  są jeszcze wolne intencje mszalne.

 

·    Drodzy Parafianie !  W czasie kolędy w tajnym głosowaniu, była możliwość wyboru swoich przedstawicieli z każdej miejscowości do  Parafialnej  Rady Duszpasterskiej.  Osoby, które otrzymały największą liczbę głosów, wejdą w jej skład.  Mieszkańców Kiwit w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej  reprezentują : Teresa Jakubowska,  Michalina Kufieta  i  Tomasz Maruszczak. Mieszkańców Kobieli reprezentują : Aleksandra Ostrowska i Zbigniew Wiloch.  Mieszkańców Rokitnika reprezentują : Leszek Augustyniak  i  Anna Maruszczak,  natomiast mieszkańców Bartnik reprezentują : Teresa Chodorowska i Romuald Fic.  Serdecznie gratuluję  wyboru i społecznego zaufania i zapraszam do współpracy dla dobra naszej Parafii. Zapraszam do domu parafialnego na pierwsze spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 04 marca po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·    Pragnę bardzo serdecznie  podziękować Panom : Rafałowi  i Henrykowi Parzych, za chętny i bezinteresowny transport darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.  Bóg zapłać !   Jednocześnie proszę kilku mężczyzn do rozładunku tych artykułów spożywczych we wtorek 27 lutego około godz.11.30.

 

·    Zapraszam po dary żywności osoby ze skierowaniem z GOPS – Kiwity, we środę 28 lutego w godz.11.00 do 14.00.

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>