<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XII  Niedziela  Zwykła  25 czerwca 2017 roku.  Ogłoszenia.

·    Dziś przeżywamy     XII Niedzielę Zwykłą.

·    Jutro będziemy wspominać świętego Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

·    We wtorek 27 czerwca przypada wspomnienie świętego Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła, a także  Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

·    Od 27 czerwca do 16 września 2017 roku, na mocy decyzji Ojca Świętego Franciszka,  będzie przysługiwał  Specjalny Odpust Okolicznościowy, z racji 140 rocznicy objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie. Matka Najświętsza prosiła o trzeźwość, nawrócenie i pokutę oraz codzienne odmawianie Różańca, a na koniec zapewniła ,, Nie smućcie się, Ja zawsze będę z wami ” .

·    W środę 28 czerwca przypada wspomnienie świętego Ireneusza , biskupa i męczennika.

·    W czwartek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Bóg zapłać !

·    W piątek 30 czerwca we wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, kończymy Nabożeństwa Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo dziękuję za codzienną wspólnotową modlitwę.

·    W I sobotę miesiąca 01 lipca przypada wspomnienie świętego Ottona, biskupa.  Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować  Panom Krzysztofowi i Piotrowi Stefanowicz, za usunięcie awarii oświetlenia w naszym kościele i naprawę zamka w metalowej szafie w zakrystii.  Bóg zapłać !

·    W przyszłą  I niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca gospodarcza przeznaczona będzie, na pokrycie kosztów wymiany drzwi w  kościele parafialnym.   Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Paniom : Krystynie Jaksina,  Elżbiecie Żydonik,  Ewie Patoleta, Jolancie Chodorowskiej,  Monice Bekieszczuk  i  Alicji Prokopowicz,  za nasadzenie kwiatów i krzewów przed kościołem.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty, wytarcie ławek przed kościołem oraz podlanie kwiatów i krzewów następującym  rodzinom : Monice Białucha, Dorocie Bekeszczuk, Halinie Jakubowskiej i Monice Karbownik.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 01 lipca po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Anna  i  Krystyna Krawczyszyn,  Halina Kotowicz  i  Elżbieta Głowacz.

·    Uprzejmie przypominam Szanownym Parafianom  i Gościom mimo, iż jest lato i są wakacje, to w kościele obowiązuje odpowiedni i godny strój czy ubranie.

·    Przekazuję wyrazy podziękowania stolarzowi Panu Markowi Chodorowskiemu, za wstawienie dwóch drewnianych ramek pokrytych metalową siatką w suficie naszego kościoła od strony południowo-wschodniej i nad chórem od strony północno-zachodniej wnętrza świątyni.  W okresie letnim codziennie jest otwarty nasz kościół i przez zasuwaną kratę jest dopływ ciepłego i świeżego powietrza.

·    W dzisiejszą niedzielę 25 czerwca ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum, ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  ,, Ziarno ”.

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak,,Gość Niedzielny”,,Mały Gość”,,L'Osservatore Romano”.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować następującym Parafianom, za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę  głównych drzwi w naszym kościele : Bożena Skomorucha,  Ewa i Andrzej Skomorucha.    Bóg zapłać !

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>