<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

   XXXIV Ostatnia  Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata  25 listopada  2018 roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela zwykła, kończąca rok liturgiczny. Za tydzień rozpocznie się Adwent.

 

·   W dzisiejszą niedzielę, będą poświęcone opłatki wigilijne, które będzie roznosiła w najbliższych dniach Pani Organistka Tak, jak w poprzednich latach uprzejmie proszę, o życzliwe przyjmowanie.  Składane dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania i śpiewania w naszym kościele. Jednocześnie wyrażam słowa podziękowania katechetce Pani mgr Izabeli Mieczkowskiej, za wydrukowanie tekstu modlitwy do świętego Michała Archanioła.  Kartki te są rozłożone w kościele na ławkach. Zachęcam do wspólnej modlitwy przed błogosławieństwem, którą polecił odmawiać Papież Franciszek.

 

·   We wtorek zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką, o 16.00.

 

·   W czwartek 29 listopada, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Wierni, którzy pobożnie będą uczestniczyć w tej nowennie, mogą uzyskać odpust cząstkowy.

 

·   W piątek 30 listopada przypada Uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

·   W I sobotę miesiąca 01 grudnia, Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·   W dzisiejszą niedzielę 25 listopada ofiary składane na tacę, są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,,Hosianum ” w Olsztynie.   Bóg zapłać !

 

·   Od przyszłej I Niedzieli Adwentu, będzie można nabyć w zakrystii kościoła,  świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, podlanie wszystkich chryzantem  i wytarcie ławek przed kościołem oraz za złożoną ofiarę ( zamiast kwiatów),  na zakup środków czystości i oliwę do świec, worków do odkurzacza i na śmieci, następującym rodzinom z Kiwit : Monice Białucha, Dorocie Bekeszczuk, Monice Karbownik i Halinie Jakubowskiej.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 01.XII,   po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny :  Małgorzata Langkau, Paweł Kucharewicz  i Teresa Langkau.

 

·   W listopadzie o godz.15.40,  zapraszam na codzienne Zaduszki, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, za zmarłych bliskich naszemu sercu.

 

·   Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich, wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·   W ubiegłą niedzielę 18.XI.  po Mszach świętych, były zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Był to 10- Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zebraliśmy 188 zł, które zostały przekazane już prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie.  Bóg zapłać !

 

·   W dzisiejszą niedzielę 25.XI, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci klasy III, przygotowujące się do I – Komunii św, wraz z rodzicami.

 

·   W tym tygodniu we środę 28 listopada, zapraszam po odbiór darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, w godz.11.00 – 13.00 osoby i rodziny, które są umieszczone na liście zweryfikowanej przez GOPS – Kiwity.  Artykuły spożywcze są wydawane w domu parafialnym w Kiwitach 38

 

·    Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Panu Tomaszowi Maruszczakowi, za chętny i bezinteresowny transport  darów żywności własnym samochodem z Caritas  z Olsztyna.  Jednocześnie dziękuję Panom za pomoc w rozładunku : Zbigniewowi Domareckiemu, Stanisławowi Łaniucha, Krystianowi Jakubczykowi  i Markowi Kuczyńskiemu.  Wszystkim serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>