<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

VIII  Niedziela  Zwykła  26  lutego 2017 roku.   Ogłoszenia.

·    Dziś przeżywamy ósmą i ostatnią niedzielę zwykłą przed Okresem Wielkiego Postu.

·    W  ŚRODĘ  POPIELCOWĄ 01 marca, rozpoczniemy Wielki Post.  Powinien to być czas wyciszenia, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co mogę zmienić i poprawić w swoim życiu, by być lepszym człowiekiem. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach wielkopostnych. Msze święte o godz.10.00 i  17.00.  Posypanie głów popiołem oznacza nasze przemijanie, a także pokutę i gotowość nawrócenia.  Ofiary składane na tacę w tym szczególnym dniu, będą przeznaczone na jałmużnę wielkopostną.   W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

·    Każdego roku w Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu – Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

·    Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz.16.00.

·    Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz.9.00 -  w  I , III  i  V Niedzielę Wielkiego Postu,  natomiast po Mszy świętej o godz.11.00 – w  II , IV i  VI  Niedzielę Wielkiego Postu.

·    W I czwartek miesiąca zapraszam na Godzinę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu, o godz.15.30.

·    W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz.10.00. Spowiedź święta o godz.16.00.

·    W I sobotę miesiąca 04 marca przypada Święto świętego Kazimierza, królewicza.

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza, będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.  Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Podczas obu Mszy świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - ,   ,,Małego Gościa ”    ,, L' Osservatore Romano”  i  inne czasopisma.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Dziś w niedzielę 26 lutego, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam młodzież – kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, na comiesięczną formację duchową i  katechezę.  Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński  dr Józef Górzyński - we czwartek 04 maja 2017 roku, o godz.15.00.

·    Taca dzisiejsza przeznaczona jest na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść : kościoła, domu parafialnego i  trzech budynków gospodarczych.  Bóg zapłać !

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i zakup środków czystości,  następującym rodzinom : Danucie i Justynie Kamłaj oraz Irenie Maruszczak.  Bóg zapłać !Uprzejmie proszę,  aby w najbliższą sobotę 04 marca po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Bartnik : Danuta Stabulaniec oraz Leokadia i Ewelina Kawalir.

·    Bardzo dziękuję kilku rodzinom za zaproszenie mnie na dodatkową kolędę i za ofiary od tych rodzin, które były w pracy czy na feriach zimowych.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Dary żywności dla osób o niskich dochodach -   zweryfikowanych i skierowanych przez GOPS w Kiwitach, będą wydawane w naszej Parafii  w najbliższy wtorek 28 lutego o godz.11.00 – 12.00.  Serdecznie zapraszam do odbioru : cukier, przecier pomidorowy, powidła śliwkowe, konserwy mięsne, pasztet wieprzowy i  trochę jabłek  Jednocześnie pragnę wyrazić słowa podziękowania i wdzięczności Panu Stefanowi Maruszczak, za chętne i bezinteresowne użyczenie swojego samochodu do transportu tych darów  z Olsztyna z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do Kiwit. Dziękuję również Panu Henrykowi Szutowiczowi za pomoc w przywiezieniu tych artykułów spożywczych.  Serdeczne Bóg  zapłać!

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>