<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

PLAN  REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH

IV  Niedziela  Wielkiego  Postu  26  marca 2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·     Dziś przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare-radości.  Usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył człowieka niewidomego i uzdrowił go. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok.  Jezus jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Pan Jezus pyta : ,,Czy ty wierzysz ? ” I to pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź ?  Podziękujmy dziś Panu Bogu za dar wzroku, za nasze oczy i prośmy, by widziały Jezusa w drugim człowieku

·    Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek o godz. 9.30 i godz. 16.30. Zapraszam wszystkich, a  w  sposób szczególny dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej  oraz kandydatów do bierzmowania. Podpisy po Nabożeństwie.

·    Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz.9.00 -  w  I , III  i  V Niedzielę Wielkiego Postu,  natomiast po Mszy świętej o godz.11.00 – w  II , IV i  VI  Niedzielę Wielkiego Postu.

·    W dzisiejszą niedzielę 26 marca ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać.

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - , ,, Małego Gościa ” , ,, L' Osservatore Romano ” i inne czasopisma.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie,  następującym rodzinom : Iwonie Kwaśniewskiej, Ilonie Kowalew i Karolowi Jaworskiemu. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 01 kwietnia po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Mieczysław i Andrzej  Filipek oraz Wojciech Ponczkowski.

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, wydawane będą dla osób ze skierowaniem z GOPS – u  w Kiwitach, prawdopodobnie w Wielki Wtorek 11 kwietnia w godz.11.00 -13.00. Szczegóły podam w terminie późniejszym

·    W dzisiejszą niedzielę 26 marca po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie oraz formację duchową kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami i Panią Katechetką. Obecność wszystkich obowiązkowa.

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca  Adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale będą śpiewane po obu Mszach świętych.Taca gospodarcza będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.  Bóg zapłać.   Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·    Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii, już w tym tygodniu w piątek i sobotę tj. 31 marca   i  01 kwietnia, poprowadzi Ksiądz mgr Roman Cichocki, Proboszcz Parafii świętej Małgorzaty w Kłębowie.  Bardzo proszę o modlitwę i gorliwy udział w tych rekolekcjach.  Będę wdzięczny za ciasto i  inne dary  na stół rekolekcyjny dla Kapłanów.   Bóg zapłać !    Plan jest umieszczony na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej.

·    Uprzejmie proszę, aby w tym roku przygotowali Ciemnicę  i  Grób Pana Jezusa w Wielką Środę 12 kwietnia, a po Świętach Wielkanocy w sobotę 29 kwietnia rozebrali tę dekorację i posprzątali nasz kościół- mieszkańcy Kiwit : kolonie w kierunku Połapina i Trutnowa.  Bóg zapłać !

·    Tak jak każdego roku, bardzo proszę o zorganizowanie składki ofiar na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze.  Tymi ofiarami dysponują w całości osoby przygotowujące dekorację Wielkanocną.

·    Od następnej, czyli  V Niedzieli Wielkiego Postu, będzie ustawiony przy prawym Ołtarzu bocznym, kosz na produkty żywnościowe  z dłuższym terminem przydatności do spożycia, dla rodzin uboższych od darczyńców, by mogły godnie przeżyć Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl