<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

   XXI  Niedziela Zwykła  26 sierpnia  2018 roku

 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Jutro 27 sierpnia przypada wspomnienie świętej Moniki. Nowenna ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 

·    We wtorek 28 sierpnia, będzie wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W środę 29 sierpnia obchodzimy wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

 

·    W sobotę 01 września przypada wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju.  To dzień pamięci ofiar  II wojny światowej  i  dzień modlitw o pokój na świecie.

 

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca na Kurię – ryczałt.

·     Można zamawiać już intencje mszalne na 2019 rok.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·    W dzisiejszą niedzielę 26 sierpnia, ofiary zbierane  na tacę, są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego,, Hosianum ” w Olsztynie - ryczałt. Bóg zapłać.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią ,  następującym rodzinom : Leokadii i Julii Kawalir oraz Danucie i Mirosławowi  Stabulaniec.   Bóg zapłać.  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 01 września  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Bartnik :  Teresa i Andrzej Chodorowscy, Anna i Michał Mickiewicz oraz  Aneta  i Michał Chodorowscy.  Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Jak każdego roku w dzisiejszą niedzielę 26 sierpnia w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej o godz.9.30, wyrusza sprzed naszego kościoła w Kiwitach, piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka. Zapraszam do wspólnego pieszego pielgrzymowania.  Szczegółowy plakat na tablicy ogłoszeń.

 

·    Pragnę przypomnieć, że tylko do końca sierpnia można zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach po Skierowanie do otrzymywania darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Warunkiem jest dochód 1268 zł na jedną osobę gospodarującą samotnie   lub  1028 złotych dla osób mieszkających w rodzinie.  We wrześniu, ani w grudniu, nie będzie już żadnych dodatkowych zapisów.

 

·    Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów z wakacji i urlopów, a Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, przekazuję najlepsze życzenia niezachwianej wiary, zdrowia i dalszego Bożego błogosławieństwa.  Szczęść Boże!

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>