<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXXIV  Ostatnia  Niedziela  Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada  2017 roku.

·    W dzisiejszą niedzielę będą poświęcone opłatki wigilijne, które będzie roznosiła w najbliższych dniach  Pani Organistka. Tak, jak w poprzednich latach, bardzo proszę o życzliwe przyjmowanie.  Składane dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania i śpiewania w naszym kościele.

·    W środę 29.XI,  rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

·    W czwartek 30 listopada przypada uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.

·    W pierwszy piątek miesiąca 01 grudnia od godz.10.00, będę odwiedzał chorych, natomiast o godz.15.30 zapraszam na spowiedź świętą, a o godz.16.00  Msza św. wotywna o NSPJ.

·    W I sobotę miesiąca 02 grudnia będzie wspomnienie błogosławionego Rafała Chylińskiego, prezbitera.  Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

·    W dzisiejszą niedzielę 26 listopada ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść i kataklizmów naszego kościoła, domu parafialnego i budynków gospodarczych.  Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za podlanie wszystkich żywych chryzantem : Barbarze  Karczewskiej, a także za zakup nowego nowoczesnego mopa z wiadrem i środków czystości : Zenonie Przybylskiej  oraz Barbarze i Izabeli  Karczewskim.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 02.XII, po Mszy św. o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Tadeusz Bekieszczuk, Ryszard Tkaczuk  i  Dariusz Bekieszczuk.  Uprzejmie proszę o przygotowanie dekoracji adwentowej.

·    W przyszłą I niedzielę miesiąca 03 grudnia taca gospodarcza, po odjęciu ryczałtu na Kurię, będzie przeznaczona na sfinansowanie nowego oświetlenia na zewnątrz kościoła oraz na zakup  dużej świecy adwentowej zwanej ,, roratką ”, a także zakup specjalnych 4 świec na Adwent. Po Mszy świętej o godz. 9.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ”, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się    i  inne.

·    Słowa wdzięczności i podziękowania przekazuję naszemu Parafianinowi, a jednocześnie Radnemu  w Zarządzie Rady Powiatu Lidzbarskiego – Panu Dyrektorowi Mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za wielokrotną i bezinteresowną pomoc przy serwisowaniu, instalacji nowych programów komputerowych, pomoc w prowadzeniu strony internetowej naszej Parafii,  wydrukowanie kartek na Wypominki, a także za kompetentne i profesjonalne porady z zakresu informatyki.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Na prośbę Pana Czesława Miecznikowskiego, podaję informację o sprzedaży Jego domu w Kiwitach nr 8,  wraz z dwiema działkami o łącznej powierzchni 0,97 ha.   Cena do uzgodnienia z właścicielem ( numer telefonu 691-939-114 ).

·    Od przyszłej I Niedzieli Adwentu będzie można nabyć w zakrystii świece Caritas w ramach corocznej akcji  – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ( świece małe i duże ) .

·    We wtorek 28 listopada po Mszy świętej o godz.13.00 odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku ś+p Teresę Juszyńską, która spocznie na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach, obok swoich rodziców i braci. Rodzinie przekazuję serdeczne wyrazy współczucia i pamięci w modlitwie. ,,Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.  Amen ”.

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>