<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

Procesja na Boże Ciało  31 maja  2018 roku

 

 

Niedziela Najświętszej Trójcy 27 maja  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

·    Jutro 28 maja przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zachęcam do modlitwy o rychłą beatyfikację.

 

·    We wtorek 29 maja będziemy wspominać świętą Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

 

·    We wtorek  po Mszy świętej o godz.17.00, zapraszam na spotkanie dzieci komunijne rocznicowe wraz z rodzicami oraz dzieci z klasy O-I-II- III ,sypiące kwiatki na Boże Ciało.

 

·    W czwartek 31 maja kończymy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele oraz przy Krzyżach i Kapliczkach. Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie składam serdeczne - Bóg zapłać !

 

·    UWAGA !  w tym tygodniu w czwartek 31 maja, będziemy świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli  BOŻE  CIAŁO.  W tym dniu prawdziwy katolik powinien uczestniczyć we Mszy świętej  i publicznie wyznać swoją wiarę w Procesji Eucharystycznej.  Msze święte o godz.8.00 i 10.00.  Po drugiej Mszy świętej sprawowanej w intencji wszystkich Parafian i Gości, będzie procesja do 4 Ołtarzy.  Bardzo proszę o przyozdobienie Obrazami i symbolami eucharystycznymi swoich domów, a szczególnie wzdłuż trasy procesji. Tradycyjnie już proszę o przygotowanie I Ołtarza mieszkańców Bartnik ;  II  Ołtarza mieszkańców Rokitnika;  III Ołtarza parafian z Kiwit (rodziny: Adamkiewicz A i Z , Olechnowicz A, Karczewski T Opalach M, Napiórkowski P,  Bekieszczuk T,  Tkaczuk R,  Przybylski F,  Piasecki J,  Lipnicki Cz,  Domarecki Z,  Kucharewicz T,  Jędrysek K, Kucharewicz K. ), a IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( kolonia lewa strona ) . Za baldachimem idą osoby śpiewające z książeczkami. Chłopcy i dziewczynki komunijne rocznicowe idą przed ministrantami Do sypania kwiatków proszę dziewczynki z klasy : O-I-II-III, pod czujnym okiem pani katechetki i rodziców. Pozostałe informacje są ujęte w osobnej zakładce p/n ,, Procesja ” .

 

·    W pierwszy piątek miesiąca, we wspomnienie świetego Justyna, męczennika, będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Po Mszy świętej o godz.17.00, dzieci otrzymają upominki.  W tym dniu rozpoczniemy o godz.16.45  codzienne śpiewane Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz.10.00.   Natomiast spowiedź święta dla rodziców i  rodzin dzieci komunijnych rocznicowych, będzie od godz.16.45.  Będzie zaproszonych dwóch kapłanów z naszego dekanatu.

 

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 03 czerwca, po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.  Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej , natomiast ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych, będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, z racji XI  Święta Dziękczynienia.

 

·    W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace wysokościowe, polegające na odkurzaniu oraz usuwaniu pajęczyn i różnych zanieczyszczeń na szczytach Ołtarzy, suficie, witrażach, obrazach, ambonie, chórze, w kruchcie wewnątrz naszego kościoła itd.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować za inicjatywę i zaangażowanie Państwu : Danucie i Julianowi Kuriata, natomiast za wykonanie usługi swoim własnym specjalistycznym sprzętem Wojciechowi Żebrowskiemu oraz  za pomoc : Ireneuszowi Żebrowskiemu, Arturowi Błażewiczowi, Zbigniewowi Domareckiemu, Krystynie i Piotrowi Stefanowicz, a także Komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach Dariuszowi Bekieszczukowi. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty, następującym rodzinom z Kobieli : Agacie Lipińskiej, Weronice Wiloch  i Bogumile Waga.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 02 czerwca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbali rodzice dzieci rocznicowych komunijnych.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 27 maja ofiary składane na tacę, są przeznaczone na ubezpieczenie kwartalne : kościoła, plebanii i 3 budynków gospodarczych.  Bóg zapłać !

 

·      Zapowiedź przedślubna pierwsza : Kamil Maciej Adamkiewicz, kawaler , zamieszkały w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Ewelina Renata Jasińska, panna, zamieszkała w Parafii w Karsku, diecezja Zielonogórsko-Gorzowska.  Zapowiedź przedślubna pierwsza: Łukasz Żydonik kawaler, zamieszkały w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Justyna Natalia Pisiak, panna, zam. w Parafii Kolno, diecezja Łomżyńska. Zapowiedź przedślubna trzecia : Natalia Warych, panna, zamieszkała w Parafii Myszyniec   i  Emil Szumski, kawaler, zamieszkały w Rokitniku, Parafia tutejsza.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>