<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXI  Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2017 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W poniedziałek 28 sierpnia przypada wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

·    We wtorek 29 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

·    W pierwszy piątek miesiąca 01 września przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju. To także dzień pamięci ofiar II wojny światowej i modlitw o pokój na świecie.  Odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta od godz.16.30.  Zachęcam dzieci  i młodzież, a także dorosłych do rozpoczęcia  i kontynuowania 9 pierwszych piątków miesiąca.

·    I sobota miesiąca 02 września, to wspomnienie liturgiczne bł. Bronisławy, dziewicy,   to także dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

·    W przyszłą I niedzielę miesiąca 03 września,  po Mszy świętej o godz.9.00, nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.  Taca  ( po odjęciu comiesięcznego ryczałtu na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej ), będzie przeznaczona na cele gospodarcze.   Bóg zapłać !     Podczas obu Mszy świętych będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O  i  ,, I ” . Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom: Janinie Maziarskiej, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz  oraz Aleksandrze Bilickiej.  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 02 września, po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny : Maria Krzykalska,  Rafał  i Zbigniew  Parzych  oraz  Jerzy Kiewicz.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    W kruchcie naszego kościoła są do nabycia gazety katolickie: ,, Gość Niedzielny ” , ,, Mały Gość ” , ,, Miłujcie się ” itp.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować za złożone ofiary na wstawione już nowe dębowe drzwi główne w naszym kościele : Katarzyna i Adam Prawdzik, Alicja Mroczkowska, Krystyna i Józef Krawczyszyn, Joanna i Zbigniew Adamkiewicz, Władysława Kuryłowicz, Elza Kuźmińska i Izabela Pawelczyk.    Bóg zapłać !

·    UWAGA !!!  Osoby samotne, których dochód miesięczny nie przekracza 1268 złotych lub mieszkające z rodziną, których dochód nie przekracza 1028 złotych na jedną osobę, proszone są o pilne zgłoszenie się po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, tylko do końca sierpnia 2017 roku.  Dary żywności będą wydawane od września 2017 roku do czerwca 2018 roku,  w domu parafialnym w Kiwitach.

·    W dzisiejszą niedzielę taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie, natomiast po Mszach świętych ofiary zbierane do puszek, będą przekazane dla rodzin dotkniętych skutkami gwałtownych nawałnic, w północno-zachodnich rejonach Polski.  Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą niedzielę 27 sierpnia o godz.9.30, wyruszy sprzed naszego kościoła w Kiwitach piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka.  Zapraszam do wspólnego pieszego pielgrzymowania.  Szczegółowy plakat na tablicy ogłoszeń.

·    W sobotę 09 września po Mszy świętej o godz.10.00, zapraszam obecnych ministrantów i nowych kandydatów do funkcji i posługi ministranta na spotkanie organizacyjne.

·    Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów z wakacji i urlopów,  a Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, przekazuję najlepsze życzenia niezachwianej wiary, zdrowia  i dalszego  błogosławieństwa Bożego.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>