<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Misje Święte – 18-22.03.2018 r.

 

    IV  Niedziela  Zwykła  28 stycznia  2018 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.

 

·    W środę 31.I, przypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

 

·    W pierwszy czwartek miesiąca 01 lutego zapraszam na Godzinę Świętą o 15.30.  Będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania  i  za powołanych.

 

·    W I piątek miesiąca 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej. Przynosimy do kościoła świece-gromnice.  Msze święte o godz.10.00 i 16.00.  To Dzień Życia Konsekrowanego.  Taca w całej Polsce, będzie przeznaczona na Klasztory Zakonów Kontemplacyjnych. W naszym dekanacie na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k/Olsztyna.  Bóg zapłać !  Chorych będę odwiedzał od godz.11.30.   Spowiedź święta od godz.15.30.

 

·    W pierwszą sobotę miesiąca 03 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika oraz świętego Oskara, biskupa.   Podczas Mszy świętej o godz.10.00, będzie specjalne błogosławieństwo ku czci świętego Błażeja , patrona chorób gardła.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 28.I,  taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum  ” w Olsztynie.

 

·    W przyszłą niedzielę 04.II, po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca na Kurię – ryczałt.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ”.

 

·     Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i ofiarę złożoną na zakup nowego paschału, następującym rodzinom : Marioli i Mateuszowi Gałązka, Elżbiecie i  Karolinie Szumskim oraz Lilli Maruszczak. Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 03 lutego po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrać choinki, uporządkować bożonarodzeniowe dekoracje i posprzątać kościół, te same rodziny z Kobieli, które przygotowały naszą świątynię na Święta Narodzenia Pańskiego.  Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za złożone w czasie kolędy ofiary na nowe drzwi w naszym kościele następującym rodzinom : Krystynie i Marianowi Szal,  Dominice i Mariuszowi Kruszel,  Hannie i Andrzejowi Kaczorowskim,  Grażynie i Tadeuszowi Bekieszczuk,  Kindze i Sebastianowi Dziadosz,  Marii  i Jackowi Pawlik,  Marii  i Janowi Piaseckim  oraz  Alicji  i Mariuszowi Prokopowicz.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, takich jak : ,, Gość Niedzielny i ,, Mały Gość ” w cenie po 5 zł, ,, L'Oservatore Romano” , ,, Miłujcie się 

 

·    Zapraszam w tym tygodniu we środę 31 stycznia od godz.11.00 do 14.00 , po odbiór darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Dary będą wydawane w domu parafialnym Kiwity nr 38, rodzinom i osobom, które otrzymały skierowanie z GOPS – w Kiwitach.

 

·    DRODZY i SZANOWNI PARAFIANIE !!!,  z Bożą pomocą, a także Waszą ludzką życzliwością i wsparciem zakończyłem doroczną wizyt duszpasterską, zwaną kolędą . Za dwa tygodnie przedstawię podsumowanie kolędy i podam sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze za miniony rok, oraz plany na przyszłość.

 

·    Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze zaprosić na kolędę w innym dogodnym terminie.

 

·    Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód, poświęciły czas, trud i dobre serce, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu mnie następującym Parafianom : Aleksandrowi Olechnowiczowi, Annie i Zbigniewowi Maruszczak oraz Mateuszowi Adamkiewiczowi. Serdeczne Bóg zapłać!

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>