<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

Niedziela  Wniebowstąpienia  Pańskiego  28  maja  2017 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś  III  Dzień Nowenny do Ducha Świętego.

·    Dziś przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

·    W ubiegłą środę, byłem  na Nabożeństwie majowym o godz.19.00 w ROKITNIKU.   Msza święta o zdrowie, obfite urodzaje i dalsze Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Rokitnika, będzie sprawowana 06 lipca o godz.17.00.  Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na wspólną modlitwę przy Krzyżu i za gościnę u Państwa Anny i Zbigniewa Maruszczak, a także za ,,gościńca” ze sobą.  Dziękuję również za wspólną modlitwę w miniony czwartek, przy Kapliczce obecnym tam mieszkańcom Bartnik.  Msza święta będzie 11 lipca o godz.17.00.   Bóg zapłać !

·    W ubiegły wtorek 23 maja w naszej wspólnocie parafialnej, był doroczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie dziękuję przedstawicielom każdej miejscowości naszej Parafii, za przynajmniej godzinne modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

·    W poniedziałek 29 maja będziemy wspominać świętą Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

·    Wtorek 30 maja, to wspomnienie świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika oraz świętej Zdzisławy.

·    W środę 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy śpiewane w naszym kościele, a także przy Kapliczkach i Krzyżach - Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Wszystkich, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie składam - Bóg zapłać !

·    W czwartek 01 czerwca, we wspomnienie świętego Justyna, męczennika, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie Eucharystii o godz.17.00, będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci z naszej Parafii, a po Mszy św.  dzieci otrzymają upominki. Serdecznie zapraszam. W tym dniu rozpoczniemy o godz.16.45, codzienne śpiewane Nabożeństwa  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·    W I piątek miesiąca 02 czerwca, odwiedziny chorych od godz.10.00, natomiast  spowiedź święta od godz.16.30. Dzieci  I – Komunijne zapraszam już dziś po odbiór legitymacji, do obchodzenia 9- pierwszych piątków miesiąca.

·    W I sobotę miesiąca 03 czerwca, przypada wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

·    W dzisiejszą niedzielę 28 maja ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść :  kościoła, domu parafialnego i  3  budynków gospodarczych.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i uporządkowanie żywych kwiatów, a także za złożoną ofiarę na wymianę drzwi  w naszym kościele, nasępującym rodzinom : Genowefie  i Dorocie Adamkiewicz, Danucie Kuształa i Annie Ciosek-Kuształa.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 04 czerwca, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Krystyna Szal, Marzena Łokaj,  Wioletta Szulżycka i Jerzy Majek.  Proszę o przywiezienie i ustawienie kilku brzózek.

·    W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·    W przyszłą I niedzielę miesiąca taca gospodarcza będzie przeznaczona na wymianę drzwi głównych w naszej świątyni, natomiast puszka po Mszy świętej, będzie przeznaczona z okazji  X Święta Dziękczynienia, na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować następującym Parafianom, za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę głównych drzwi w naszym kościele parafialnym : Zofia Kurasz,  Urszula i Janusz Sklepowicz,  Bogumiła i Zbigniew Markowscy,  Elżbieta i Ryszard Artym,  Danuta i Jan Grabowscy, Lilia i Stanisław Kuryłowicz oraz rodzice dzieci pierwszokomunijnych.  Serdeczne Bóg zapłać !

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>