<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

      XXX  Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła 28 października  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Każdego roku od 01 do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych.

 

·    We wtorek 30.X, o godz.11.00 – zapraszam z każdej miejscowości po kilka osób do wygrabienia i wywiezienia liści  przed i wokół kościoła. Uprzejmie proszę Panie i Panów Sołtysów o pomoc w organizacji tej dorocznej akcji.

 

·    W środę 31.X, kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkim czcicielom Matki Bożej, pragnę bardzo serdecznie podziękować za odmawianie Różańca w kościele, w domach czy w szpitalu.  Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, a w sposób szczególny Pani Katechetce Izabeli Mieczkowskiej oraz rodzicom i dziadkom.

 

·    W czwartek 01 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze święte będą sprawowane o godz.8.00 i 10.00.  Po Mszy świętej o godz.10.00, wyruszy procesja liturgiczna z Krzyżem i chorągwiami na cmentarz parafialny. Tam będzie pięć stacji modlitewnych oraz dogodna sposobność poświęcenia Krzyży nagrobnych i pomników.  W tym dniu ministranci w komżach przy bramie cmentarnej, będą zbierać ofiary do puszek, na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego i opłacenie rachunków za wywóz nieczystości stałych i śmieci.

 

·    Piątek 02 listopada – to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte będą sprawowane o godz.10.00  i  16.00.  Zaduszki połączone z Koronką do Miłosierdzia, będą czytane 20 minut przed obiema Mszami świętymi.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 28 października po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie  formacyjne w kościele, ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza, dotyczące też organizacji Liturgii podczas Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty i wytarcie ławek przed naszą świątynią , następującym rodzinom z Kiwit : Krystynie Szal, Marzenie Łokaj i Jerzemu Majek.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 03.XI,   po Mszy świętej o godz.10.40,  o nasz kościół zadbały rodziny :  Andrzej Kufieta,  Andrzej Wawrykiewicz  i  Łukasz Kufieta.

 

·    Wzorem lat ubiegłych, uprzejmie proszę, aby Parafianie z poszczególnych miejscowości ofiarowali żywe chryzantemy do naszej świątyni na Ołtarz główny i Ołtarze boczne, a także przy tablicach pamiątkowych i na grobach kapłanów przy kościele i cmentarzu , a także na grobach zapomnianych.

 

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ” .

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła.

 

·    UWAGA !  Są wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich dwie kartki na : Zaduszki  i  30 Mszy świętych gregoriańskich. Na prośbę wielu Parafian oraz po konsultacjach i uzgodnieniu z Duszpasterską Radą Parafialną, od tego roku, aby umożliwić wiernym spowiedź przed niedzielną Mszą świętą o godz.9.00,  Zaduszki będą czytane tylko w listopadzie, przed każdą Mszą świętą. Natomiast za osoby zamarłe, wymienione na drugiej kartce, będą sprawowane w ciągu całego roku - 30 Mszy świętych gregoriańskich, w miejsce Zaduszek rocznych. Aby, nie obciążać Parafian dodatkową składką, dobrowolne ofiary, składane na Wypominki i Msze święte gregoriańskie, będą przeznaczone na wkład własny, związany z wymianą dachu na naszej zabytkowej plebanii.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą niedzielę 04 listopada po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>