<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

IV  Niedziela  Zwykła 29 stycznia 2017 roku.   Ogłoszenia.

·         Dziś jest Dzień Modlitw za wszystkich chorych na trąd.

·         We wtorek 31 stycznia przypada wspomnienie świętego Jana Bosko, prezbitera.

·         W czwartek 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej.  Można nabyć w Zakrystii świece – gromnice.  Msze święte  o godz.10.00  i 16.00.  To Dzień Życia konsekrowanego.  Taca w całej Polsce , będzie przeznaczona na Klasztory Zakonów Kontemplacyjnych .  W naszym dekanacie na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k/Olsztyna.  Bóg zapłać !

·         W pierwszy piątek miesiąca 03 lutego, będziemy wspominać świętego Błażeja biskupa i męczennika oraz świętego Oskara biskupa. Podczas Mszy świętej, będzie specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja, patrona chorób gardła. Odwiedziny chorych od godz.10.00

·         W pierwszą sobotę miesiąca 04 lutego będzie Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

·         W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza, będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni. Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Podczas obu Mszy świętych, będzie dla wszystkich przygotowany i  pobłogosławiony chleb ku czci świętej Agaty.  Można również  przynieść ze sobą do swój chleb.

·         Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego” - w cenie  5 złotych,   ,,Małego Gościa ” 4 złote,   ,, L' Osservatore Romano”  i  inne.

·         Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę 04 lutego po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrać choinki, uporządkować bożonarodzeniowe dekoracje i posprzątać kościół, te same rodziny z Kobieli, które przygotowały naszą świątynię na Święta Narodzenia Pańskiego.  Bóg zapłać !

·         W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno”.

·         W dzisiejszą niedzielę 29 stycznia z racji piątej niedzieli miesiąca, połowa ofiar składanych na tacę, jest przeznaczona  na  Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.   Bóg zapłać !   Po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami, na comiesięczną formację.

·          Pragnę podziękować tym rodzinom, które wpłacają do Ks. Proboszcza zaległą składkę 25 zł - za rok 2016,  a także na bieżący 2017 rok - 30 złotych w skali całego roku,  na opłacanie faktur za wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego ( do końca marca br. ).   Bóg zapłać.

·         DRODZY  i  SZANOWNI  PARAFIANIE !!!  , z Bożą pomocą, a także Waszą ludzką życzliwością i wsparciem zakończyłem doroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej.  Za dwa tygodnie przedstawię podsumowanie kolędy i podam sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze  za miniony rok.

·         Przekazuję serdeczne słowa podziękowania i wdzięczności, za składane ofiary podczas kolędy.  Bardzo dziękuję za życzliwą i miłą atmosferę oraz za poczęstunki i obiady, a także różne dary żywności ze sobą.    Bóg zapłać !

·         Pragnę również podziękować osobom, które poświęciły czas, trud i dobre serce, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu mnie.    Serdeczne Bóg zapłać.

·         Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze zaprosić księdza proboszcza na kolędę w innym dogodnym terminie np. w którąś sobotę czy niedzielę po południu, najlepiej do końca lutego.

·    W minionym tygodniu we czwartek 26 stycznia pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą parafiankę ś+p Natalię Perzanowską, w wieku 85 lat. Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar modlitwy.  ,,Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj Jej świeci. Amen.

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>