<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

V Niedziela Wielkanocna

 29 kwietnia  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej, na Wschodzie, w niemieckich obozach koncentracyjnych i po wojnie.

 

·    Jutro w poniedziałek 30 kwietnia przypada wspomnienie świętego Piusa V, papieża.

 

·    Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowo wyświeconym w ubiegłą sobotę 21 kwietnia - Biskupie pomocniczym Archidiecezji Warmińskiej Księdzu dr Januszu Ostrowskim.

 

·    We wtorek 01 maja we wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika, rozpoczniemy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami ; od poniedziałku do piątku o godz.16.35, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewana o godz.10.50.  Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

 

·    W środę 02 maja we wspomnienie świętego Atanazego i Zygmunta, w naszej Ojczyźnie będzie obchodzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  Pamiętajmy o wywieszeniu Flagi Narodowej, także na 3 – maja.

 

·    We czwartek 03 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Naszego Narodu.  To także 227 rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja  i  Dzień Emigranta. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę  o godz.9.00 i 11.00.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 04 maja odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta o godz.16.30.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom : Alicji  i Mieczysławowi Masłowskim oraz Halinie i Tomaszowi Grzegorczyk wraz z córkami Wiktorią i Aleksandrą.  Jednocześnie dziękuję  mieszkańcom Rokitnika za kilku miesięczne staranie o czystość i estetykę naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 05 maja  po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Kobieli : Izabela Mieczkowska, Gabriela  Karbownik i Teresa Perduta.

 

·    Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonanie  nowego, dębowego Krzyża Misyjnego, środki konserwujące, okucia, zamontowanie, tablicę pamiątkową i zakup nowej pasyjki, odpornej na róże warunki atmosferyczne, a także zagospodarowanie terenu wokół Krzyża Misyjnego.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Zapowiedź przedślubna trzecia : Łukasz Krzysztof Jakubczak, kawaler, syn Danuty i Jana, zamieszkały Stoczek kol.  i  Marta Ługowska, panna, córka Elżbiety i Bogdana, zamieszkała Stoczek kol, oboje z Parafii tutejszej.

 

·    Zapowiedź przedślubna trzecia : Szymon Kapuściński, kawaler, syn Ireny i Stanisława, zamieszkały Kiwity i  Karolina Wroniewicz, panna, córka Walerii i Zygmunta, zamieszkała Kiwity, oboje z Parafii tutejszej.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 29.04.2018 r,  z racji V niedzieli miesiąca, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na fundusz inwestycyjny Archidiecezji Warmińskiej. Bóg zapłać

 

·      Zwyczajem lat poprzednich bardzo proszę , aby w maju skosili i wywieźli trawę z cmentarza parafialnego, na posesji kościoła i w ogrodzie przed plebanią – mieszkańcy Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ). Serdeczne Bóg zapłać ! Harmonogram na kolejne miesiące, jest umieszczony na tablicy ogłoszeń  i w kruchcie kościoła.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>