<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

                   XVII  Niedziela Zwykła  29 lipca  2018 r.    Ogłoszenia duszp.

 

·    Jutro w poniedziałek 30 lipca wyrusza z Konkatedry świętego Jakuba w Olsztynie XXXV Warmińska Piesza Pielgrzymka Na Jasna Górę, która dojdzie 12 sierpnia do Częstochowy. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pątników

 

·    We wtorek 31 lipca wspominać będziemy świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 

·    W środę 01 sierpnia przypada wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W pierwszy czwartek miesiąca 02 sierpnia zapraszam na Godzinę Świętą, o godz.16.30, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą  w intencji powołań i za powołanych do życia konsekrowanego.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 03 sierpnia odwiedziny chorych od godz.10.00.  Natomiast Spowiedź święta od godz.16.30.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią , podlanie kwiatów przed Krzyżem Misyjnym,  następującym rodzinom : Jolancie i Angelice Borończyk  oraz  Edycie Bartnikowskiej i Dorocie Obolewicz.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 04 sierpnia  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały rodziny : Wanda Demkowska, Jolanta Majek, Anna Filipek i Milena Skiba.   Zachęcam również  i proszę o przynoszenie do naszej świątyni kwiatów ogrodowych i polnych.  Bardzo dziękuję za żywe kwiaty wczorajszym nowożeńcom : Ewelinie i Kamilowi Adamkiewicz.   Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą piątą niedzielę miesiąca 29 lipca, zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego, taca przeznaczona jest konserwację Katedry Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku Matki wszystkich kościołów naszej  Archidiecezji.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Parafia nasza otrzymała od osoby anonimowej materac pompowany i podgrzewany. Zainteresowani mogą zgłosić się po bezpłatny odbiór na plebanię.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·    Pragnę poinformować, iż nasza Parafia w Kiwitach, nadal będzie realizować jedną z trzech funkcji duszpasterskich Kościoła, mianowicie sprawowanie Eucharystii, proklamacja Słowa Bożego i diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna, zwłaszcza osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych dla osoby samotnej,  lub 1028 złotych na osobę we wspólnocie rodzinnej. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach w lipcu lub najpóźniej w terminie nieprzekraczalnym do końca sierpnia 2018 roku.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od października 2018 roku do maja 2019 roku.

 

·    W przyszłą niedzielę 05 sierpnia po Mszy świętej o godz.9.00, zapraszam na  zmianę tajemnic Żywego Różańca.  Taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na Kurię Archidiecezjalną -  comiesięczny ryczałt.

 

·    W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy już remont kaplicy przedpogrzebowej oraz malowanie zakrystii naszego kościoła Pragnę podziękować za bezinteresowną pracę naszym Parafianom Panu Andrzejowi i Zbigniewowi  Adamkiewicz z Kiwit, którzy podjęli się tego zadania.  Koszt materiałów budowlanych wyniósł 970 złotych.  Wielkie Bóg zapłać !

 

·    Zapowiedź przedślubna druga : Marek Błażewicz, kawaler, zamieszkały w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Wioleta Marchlewska, panna, zamieszkała Wójtówko, Parafia świętego Bartłomieja w Jezioranach.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>