<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XXX  Niedziela - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła 29 października  2017 roku.   Ogłoszenia duszpast.

·    Każdego roku od 01 do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych.

·    Jutro tj. poniedziałek o godz.11.00 - zapraszam  z  każdej miejscowości  po kilka osób do wygrabienia i wywiezienia liści przed i wokół naszego kościoła.

·    We wtorek 31 października kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkim czcicielom Matki Bożej pragnę bardzo serdecznie podziękować za odmawianie Różańca w kościele, w domach czy w szpitalu.  Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i dorosłym, a w sposób szczególny Pani Katechetce Izabeli Mieczkowskiej oraz rodzicom i dziadkom.

·    We środę 01 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane o godz.08.00  i 10.00.  Po Mszy świętej o godz.10.00, wyruszy procesja liturgiczna z Krzyżem i chorągwiami na Cmentarz parafialny. Tam będzie pięć stacji modlitewnych oraz dogodna sposobność poświęcenia Krzyży nagrobnych i pomników.  W tym dniu ministranci w komżach przy bramie cmentarnej, będą zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza i opłacenie rachunków za wywóz nieczystości stałych ( śmieci ).  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach zadbali o czystość i estetykę grobów swoich bliskich.

·    Czwartek 02 listopada – to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny.  Msze święte będą sprawowane o godz.10.00  i  16.00. Zaduszki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, będą czytane 20 minut przed obiema Mszami świętymi.

·    W pierwszy piątek miesiąca 03 listopada we wspomnienie świętego Marcina de Porres, zakonnika odwiedziny chorych od godz.10.00, natomiast Spowiedź święta od godz.15.30.

·    W dzisiejszą V niedzielę miesiąca  taca jest  przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Bóg zapłać !   Po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam dziś na spotkanie organizacyjne i formacyjne ministrantów, a także kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza z rodzicami.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i zakup środków czystości następującym  rodzinom : Marioli  i Magdalenie Pozarzyckim, Marii i Barbarze Piaseckim oraz Krystynie Barbarze Dawid.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 04.XI, po Mszy św. o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Teresa Buczel, Bożenna Giczewska-Kij , Dominika Kruszel ,  Irena Czerniawska i Sabina Kruszel.

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Panu Tomaszowi Maruszczakowi za bezinteresowny przywóz darów żywności własnym transportem z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, a także dziękuję za załadunek i rozładunek Panom : Kazimierzowi Bakuła, Zbigniewowi Domareckiemu oraz Dariuszowi  i  Zbigniewowi Bartnikowskim. Bóg zapłać !

·      wyłożone w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem kartki na WYPOMINKI ( Zaduszki ) .  Bardzo proszę o czytelne wypełnianie i wyraźne wpisywanie imion i nazwisk osób zmarłych.  Proszę zaznaczyć czy Wypominki mają być : miesięcznepółroczne  czy  roczne.

·    Bardzo dziękuję mieszkańcom Bartnik za ofiarowanie żywych chryzantem na Ołtarz posoborowy, a także mieszkańcom Kobieli za żywe chryzantemy na Ołtarz boczny przy zakrystii, również dziękuję mieszkańcom Rokitnika za kwiaty na Ołtarz boczny prawy.  Ponadto dziękuję parafianom z Kiwit, za równie piękne i okazałe kwiaty na Ołtarz główny i na groby kapłanów na cmentarzu parafialnym i przykościelnym.  Serdeczne Bóg zapłać !

·        W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych w Zakrystii można złożyć swój podpis pod Obywatelskim Projektem ,, Zatrzymaj Aborcję ” .  Należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania,  numer pesel  i podpis.

<<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>