<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

III Niedziela  Wielkanocna  30 kwietnia  2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·    Dziś rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku po raz pierwszy Niedziela Biblijna zostanie połączona z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, który będzie przebiegał pod hasłem ,, Weź i czytaj ”.

·    Dzisiejsza taca z racji V niedzieli miesiąca, jest przeznaczona w całości na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

·    Jutro 01 maja we wspomnienie świętego Józefa Robotnika, rozpoczniemy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami : od poniedziałku do piątku o godz.16.35, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a w niedzielę śpiewana o godz.10.50.  Zapraszam do wspólnej modlitwy.

·    We wtorek 02 maja we wspomnienie świętego Atanazego  i Zygmunta, w całej Polsce będzie obchodzony Dzień Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu Flagi Narodowej,także na 3-Maja.

·    W środę 03 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny , Królowej Polski, głównej Patronki Naszego Narodu.  To także 226 rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja i Dzień Emigranta. Msze w tym dniu będą jak w niedzielę tj. o godz. 9.00 i 11.00.

·    UWAGA !!!  W tym tygodniu w czwartek 04 maja o godz.15.00,  Ksiądz Arcybiskup dr Józef Górzyński Metropolita Warmiński, udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.  Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie we wtorek 02 maja o godz.16.30.  Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na tę Uroczystość.

·    W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz.10.00. Spowiedź św. o godz.16.30.  W tym dniu zapraszam na próbę liturgiczną dzieci  I-komunijnych, po Mszy św. o godz.17.00.

·    W sobotę 06 maja przypada Święto św. Ap. Filipa i Jakuba.

·    Bardzo dziękuję  rodzinom z Kiwit - kolonie w kierunku Połapina i Trutnowa, za wczorajsze rozebranie dekoracji wielkanocnej, posprzątanie kościoła, uporządkowanie kwiatów, a przy stosownej pogodzie, za nasadzenie tuj przed Cmentarzem i mniejszych krzewów i kwiatów przy Krzyżu misyjnym.  Bóg zapłać !

·    Jutro 01 maja,  zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami po Mszy św. o godz.17.00.

·    W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·    Trwa jeszcze  w Lidzbarku Warmińskim w Parafii świętych  Ap. Piotra i Pawła -  Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych.  Zajęcia są prowadzone w soboty od godz.19.00 do 20.00, w terminie od 22 kwietnia do 03 czerwca włącznie. Kurs jest obowiązkowy dla osób pragnących zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.

·    Zapowiedź przedślubna druga : Anita Jaworska, panna, córka Jolanty i Tomasza  i  Krzysztof  Kucharewicz, kawaler, syn Alicji i Jana, oboje zamieszkali w Parafii Kiwity.

·    Bóg zapłać za wpłacanie rocznej składki, na wywóz nieczystości stałych ( śmieci ) z Cmentarza parafialnego.

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować darczyńcom za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę głównych drzwi w naszym parafialnym zabytkowym kościele : Annie  i Henrykowi Skarul,  Danucie i Michałowi Kuształa,   Annie  i Jerzemu Kuształa,   Danucie i Julianowi Kuriata,   Leokadii Łuciuk,  Danucie i Mirosławowi Stabulaniec,  Halinie i Tomaszowi Grzegorczyk,  Krystynie i Piotrowi Masłowskim, Andrzejowi Wierciszewskiemu,  Bożenie  i Sławomirowi Lubowickim,Weronice Jesiołowskiej, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Jadwidze Kanclerz, Małgorzacie i Piotrowi Gralczyk, Marii, Józefowi i Andrzejowi  Wawrykiewicz, Danucie i Teodorowi Gos ,  Robertowi i Jolancie Świderskiej-Gajc  oraz  Annie, Mirosławowi  i  Agnieszce Mikulskim.    Bóg zapłać!

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl