<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

XVII Niedziela  Zwykła  30 lipca 2017 roku.   Ogłoszenia.

·    W poniedziałek 31 lipca przypada wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Zakonu Księży Jezuitów, do którego należy Ojciec Święty Franciszek.

·    We wtorek 01 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, który był założycielem Zgromadzenia Księży Redemptorystów. To także 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Będziemy modlić się w intencji narodowych bohaterów.

·    W pierwszy piątek miesiąca 04 sierpnia, będzie wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona księży proboszczów.  Odwiedziny chorych od godz.10.00.   Spowiedź święta od godz.16.30.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz  kościół, za posprzątanie i  żywe kwiaty następującym  rodzinom: Iwonie i Mariuszowi Książek, Annie i Michałowi Wojczulanio oraz Zbigniewowi Zawadzkiemu.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 05 sierpnia po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały  rodziny : Jolanta Jackowska,  Anna Mikulska i Jolanta Świderska-Gajc.

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po  obrazki wakacyjne.

·    Uprzejmie proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie kościoła, ,, Mały Gość ”, „ Gość Niedzielny”,,L'Osservatore Romano”, ,, Miłujcie się ”.

·    W dzisiejszą niedzielę 30 lipca z Konkatedry świętego Jakuba w Olsztynie, wyrusza XXXIV  Piesza Warmińska Pielgrzymka do Częstochowy- na Jasna Górę ( przybycie 12 sierpnia ).  Ogarnijmy Ich naszą serdeczną modlitwą.

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 06 sierpnia, po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca będzie przeznaczona na cele gospodarcze.  Bóg zapłać !

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za złożone w ostatnim czasie ofiary na wstawione już nowe dębowe drzwi główne w naszym kościele : Maria i Jacek Pawlik, Krystyna Pawlik,  Monika i Piotr Białucha  i Izabela Mieczkowska.  Bóg zapłać !

·    Trwają jeszcze do 31 lipca włącznie zapisy na Pielgrzymkę autokarową z Kiwit do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku ( wtorek ). Można zyskać Odpust zupełny, z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

·    W ubiegłą niedzielę 23 lipca w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących, zebraliśmy i przesłaliśmy na konto MIVA Polska, kwotę w wysokości 428 złotych na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, w ramach Akcji : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy.  Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności  : Panom  Piotrowi Kroczakowi  i Krzysztofowi Stefanowiczowi, za naprawę mechanizmu odsłaniania zabytkowej Figury Matki Bożej w Ołtarzu głównym, a także za wymianę lampy halogenowej w prezbiterium.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą niedzielę 30 lipca, z racji V niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone w całości na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Bóg zapłać !

·    Nasza Parafia pragnie nadal realizować jedną z funkcji duszpasterskich Kościoła, jaką jest diakonia, a więc służba i pomoc charytatywna zwłaszcza,  osobom i rodzinom, o niskich dochodach, nie przekraczających 1268 złotych, w przypadku osoby samotnie gospodarującej  lub dla osoby we wspólnocie rodzinnej, nie przekraczającej 1028 złotych.  Program pomocy żywnościowej będzie realizowany od września 2017 roku do czerwca 2018 roku. Osoby lub rodziny spełniające powyższe kryteria dochodowe, powinny zgłosić się koniecznie po Skierowanie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, do końca sierpnia.

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>