<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

         XXVI  Niedziela Zwykła  30 września  2018 roku

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W dzisiejszą V niedzielę miesiąca 30.IX, połowa tacy jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Bóg zapłać !

 

·    We wtorek 02 października, przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

·    W pierwszy czwartek miesiąca 04 października obchodzimy wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, zakonnika.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 05.X,  przypada wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.  Odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta o godz.16.00.

 

·    W pierwszą sobotę miesiąca 06.X, Msza święta  wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·    Zwyczajem lat poprzednich w październiku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od od poniedziałku do piątku o godz.16.00,  natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30. Bardzo proszę, aby w poniedziałki – Różaniec prowadziły  pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy  O – I – II,  we wtorki III  i  IV,  w środy V  i  VI,  we czwartki VII  i  VIII,  w piątki młodzież z III  Gimnazjum i  ze Szkół Ponadgimnazjalnych, zaś w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty i wytarcie ławek przed naszą świątynią , rodzinom z Bartnik : Urszuli, Januszowi i Przemysławowi Sklepowicz oraz Mariannie Białkowskiej.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 06 października po Mszy świętej o godz.10.30,  o nasz kościół zadbały rodziny : Wiesławy Prokopowicz i Bożeny Aleksandrowicz. Jednocześnie przekazuje słowa podziękowania mieszkańcom Bartnik, za dwumiesięczne staranie o czystość i estetykę naszego kościoła.  Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 07.X, po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca w tym dniu na Kurię – ryczałt.  Natomiast  po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie na plebanii - Parafialną Radę Duszpasterską.

 

·    Spotkanie rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej, odbędzie się w niedzielę 21 października po Mszy świętej o godz.11.00. Przypominam o obowiązku uczestniczenia w każdej Mszy świętej niedzielnej. Dzieci wraz z rodzicami po Mszy świętej niedzielnej i po Różańcu, a także po innych okresowych nabożeństwach liturgicznych, zgłaszają się po wpis do dzienniczka kandydata, które były rozdawane na poprzednim spotkaniu.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano ” , ,, Miłujcie się ” , ,, Różaniec ”  i  inne.

 

·    Zapowiedź przedślubna trzecia: Kinga Jaworska, córka Jolanty i Tomasza, panna, zamieszkała w Parafii tutejszej oraz Marek Michał Szczerbik, syn Marzeny i Jana , kawaler , zamieszkały w Ignalinie.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

 

 

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>