<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

             Niedziela  Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa

  30 grudnia  2018 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   W dzisiejszą niedzielę 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny : Jezusa , Maryi i Józefa.  Taca w tym dniu, z racji V niedzieli miesiąca, jest przeznaczona, Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny- ryczałt. Bóg zapłać!

 

·   Jutro poniedziałek 31 grudnia ,o godz.16.00 będzie modlitewne zakończenie Starego 2018 Roku.   Msza święta za wszystkich PARAFIAN, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, wezwania dziękczynno-przebłagalne za żywych i zmarłych,  Suplikacje ,  ,,Te Deum Laudamus ” i Eucharystyczne błogosławieństwo.  Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·   UWAGA !  We wtorek 01 stycznia  w Imię Boże rozpoczniemy NOWY 2019 ROK.   Będzie to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  i  52  Światowy Dzień Pokoju.   Msze święte w Nowy Rok na prośbę Parafian , będą sprawowane o godz.11.00  i  17.00.  Każdy wierzący katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

 

·   W środę 02.I,  wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

·   W czwartek 03 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Jezus.

 

·   W  I piątek miesiąca 04 stycznia od godz.10.00, odwiedziny chorych. Natomiast od godz.15.30 -  spowiedź święta, a  o godz.16.00 Msza święta wotywna o NSPJ  i Litania.

 

·   W I sobotę miesiąca 05 stycznia Msza święta wotywna  o Niepokalanym Sercu NMP , w intencji wszystkich Parafian.

 

·   W przyszłą niedzielę 06 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli – będzie obrzęd błogosławieństwa wody, kredy i kadzidła.  Proszę przynieść naczyńka na wodę święconą. Taca w tym dniu, będzie przeznaczona dla polskich misjonarzy.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie następującym rodzinom : Agnieszce  i Zbigniewowi Zawadzkim, Annie i Rafałowi Wojczulanio, Dobromile i Krzysztofowi Stefanowicz oraz Agacie i Zbigniewowi Jakubowskim.   Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 05 stycznia 2019, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Ireneusz Żebrowski, Monika Karbownik, Jadwiga Książek i Liliana Krumin.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   Parafia nasza otrzymała z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do rozprowadzenia wśród wiernych 20 cegiełek po 20 zł, pod nazwa Ambasador Miłosierdzia -  na budowę Hospicjum dla dzieci w Olsztynie. Bardzo proszę o nabycie tych cegiełek.

·   Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

·   Kolęda rozpocznie się od poniedziałku 07 stycznia, po Uroczystości Trzech Króli.

 

·   Jak już informowałem Szanownych Parafian, od 01 marca 2018 roku, wzrosła cena za wywóz odpadów z Cmentarza ze 106,92 zł -  do kwoty 173,14 zł,   natomiast od 01 stycznia 2019 roku, wzrośnie opłata za jeden pojemnik o powierzchni 1,1 m3 -  do 189,64 zł. Nasza Parafia dzierżawi 3 takie śmietniki przy Cmentarzu.  Informacje te na Piśmie przekazał Międzygminny Zakład Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych Sękity  Sp. z o.o.  z siedzibą w Bisztynku – Kolonia 14.

 

·   Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze noworoczne życzenia  błogosławieństwa Bożego i opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.  Niech zagości w Waszych sercach i rodzinach : miłość, radość, pokój i dobro.  Niech Bóg spełni w Nowym 2019 Roku, Wasze modlitwy i godziwe pragnienia.  Szczęść Boże!

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>