<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

Niedziela – Uroczystość  Wszystkich  Świętych  01  listopada 2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

·        Każdego roku od 01 do 08 listopada, można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych.   Jest to odpust pod zwykłymi warunkami ( stan łaski uświęcającej, udział w Eucharystii, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy ,,Ojcze nasz” i ,,Wierzę w Boga”.  Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w Sakramencie Pokuty.

·        Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny.  Msze święte o godz.10.00  i  16.00.

·        W środę 04 listopada przypada wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa.

·        W pierwszy czwartek miesiąca 05.XI, zapraszam na Godzinę Świętą, o 15.30.  Będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, a także za zmarłych.

·        W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz10.00. Spowiedź  święta o godz.15.30.

·        Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie. Uprzejmie proszę o zgłaszanie regularnej i systematycznej prenumeraty.

·        W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·        W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii.  Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

·        Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i za żywe chryzantemy  następującym rodzinom z Kobieli : Jolancie i Angelice Borończyk, Edycie, Marcinowi i Wiktorii Bartnikowskim.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny:  Wanda Demkowska,  Jolanta Majek i  Anna Filipek.

·        Kartki na Wypominki, czyli Zaduszki za zmarłych, są wyłożone w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem. Bardzo proszę wyraźnie i czytelnie, najlepiej drukowanymi literami wpisać imiona i nazwiska osób zmarłych, zaznaczając – ROCZNE, półroczne czy miesięczne. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na Zaduszki.

·        UWAGA !!!  W dzisiejszą niedzielę 01 listopada, przypada UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIETYCH.  Msze święte będą sprawowane o godz.8.00  i  10.00.  Taca gospodarcza, po odjęciu ryczałtu na Kurię Biskupią, będzie przeznaczona na zakup opału, do ogrzewania naszego kościoła.  Bóg zapłać !   Po Mszy świętej o godz.10.00, wyruszy procesja liturgiczna z Krzyżem i chorągwiami na Cmentarz parafialny.  Tam będzie pięć stacji modlitewnych i możliwość poświęcenia nowych nagrobków i pomników. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach zadbali o czystość i estetykę grobów.  Uprzejmie dziękuję Panu Wójtowi Gminy Kiwity i  Zastępcy oraz pracownikom, za wygrabienie i wywiezienie liści z Cmentarza oraz z posesji naszego kościoła.  Bóg zapłać !

·        Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Bartnik za ofiarowanie pięknych żywych chryzantem na Ołtarz posoborowy, a także mieszkańcom Kobieli, za żywe chryzantemy na Ołtarz boczny przy zakrystii,  również dziękuję mieszkańcom Rokitnika za chryzantemy  na Ołtarz boczny prawy.  Ponadto dziękuję mieszkańcom Kiwit za równie piękne chryzantemy na Ołtarz główny i na Groby Kapłanów na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Wszystkim rodzinom z każdej miejscowości naszej Parafii składam serdeczne - Bóg zapłać !

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii:             www.parafiakiwity.pl