<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XVIII  Niedziela  Zwykła  02 sierpnia  2015 roku – Ogłoszenia.

·    Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Na prawym bocznym Ołtarzu, jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Gorąco zachęcam do podejmowania dobrych abstynenckich postanowień i wpisywania się do tej Księgi.

·    Pragnę wyrazić moją kapłańską wdzięczność mieszkańcom Kiwit (prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego), na czele z Sołtysem i Radnym Gminy Kiwity Panem Czesławem Jaksina, za troskę w lipcu o Cmentarz parafialny, a także posesję wokół kościoła i przed domem parafialnym. Wykonywana  praca raz w roku przez mieszkańców poszczególnych miejscowości, jest przejawem przede wszystkim wiary i dobrego wychowania przez rodziców i dziadków, a także kultury osobistej i życzliwości oraz odpowiedzialności przed Panem Bogiem. Wielkie Bóg zapłać.

·    We wtorek 04 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona księży proboszczów.

·    W  I czwartek  miesiąca  06 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszam na tzw. GODZINĘ  ŚWIĘTĄ, o godz.16.30,  z  Adoracją Najświętszego Sakramentu  i    Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będziemy modlić się o szczęśliwe zebranie plonów, a także o powołania kapłańskie, za osoby życia konsekrowanego i za całą naszą  PARAFIĘ!

·    W I piątek miesiąca 07 sierpnia odwiedziny chorych od godz.10.00 do 13.00.  Spowiedź święta o godz.16.30.

·     W sobotę 08 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, kapłana.

·    Przyszła niedziela 09.VIII, to Dzień Nieustającego Różańca.

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza. Bóg zapłać!  Po Mszy św. o godz.9.00, zmiana Tajemnic Różańcowych.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz inne gazety.

·    W niedziele wakacyjne po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza zamiast  ,,Ziarna”,  po obrazki.

·    W ubiegłą niedzielę 26.07, zebraliśmy ofiary na tacę, z racji poświecenia pojazdów ku czci świętego Krzysztofa, w wysokości 428 zł, które zostały już przekazane dla polskich misjonarzy, na zakup środków transportu.  Bóg zapłać!

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom: Barbarze Parzych, Bożenie Kolesar i Elżbiecie Parzych.  Bóg zapłać ! Proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej  o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały rodziny: Piotr Maruszczak, Stefan Giera, Ewa Błażewicz i Halina Chęcińska.

·    Zapraszam do ogrodu parafialnego. Dojrzały już czerwone porzeczki i wiśnie.  Można przyjść i nazrywać sobie na różne przetwory jesienno-zimowe.

·    Parafia nasza poszukuje nadal dzierżawcy na wynajem obory, do celów gospodarczych.

·    Bardzo serdecznie zapraszam chłopców i dorosłą młodzież  do Liturgicznej Służby Ołtarza.

·     Można zamawiać już Msze święte na następny 2016 rok. Pragnę przypomnieć, iż Msze święte gregoriańskie, należy zgłaszać przynajmniej pół roku, a nawet rok wcześniej.

·    Ogarniamy naszą modlitwą wszystkich pątników idących w XXXII  Warmińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę  w dniach 28.VII. - 12.VIII. 2015 roku. Niech Matka Boża Częstochowska umacnia ich i prowadzi.  Szczęść Boże!

·     Zapowiedź przedślubna: II  Adrian Bartnikowski, kawaler, zameldowany w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Anna Perzanowska, panna, zamieszkała w Samolubiu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krekolach.

·    Znaleziono w ubiegłym tygodniu dwa małe klucze na chodniku prowadzącym na Cmentarz. Można je odebrać w Zakrystii.

·    Zachęcam Szanownych Parafian i Gości do noszenia na szyi, czy na piersiach krzyżyka lub medalika (szkaplerza).

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna