<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

V  Niedziela  Wielkanocna

03 maja 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·       W ubiegłą niedzielę zwaną Dobrego Pasterza, rozpoczęły się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

·       W poniedziałek 04 maja, przypada wspomnienie świętego Floriana, męczennika, Patrona wszystkich Strażaków. Będziemy modlić się w Ich intencji,o błogosławieństwo Boże i bezpieczeństwo w ratowaniu ludzi, zwierząt i mienia.

·       W środę 06.V,  będzie święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

·       W piątek 08 maja, przypada Uroczystość  świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

·       Sobota 09 maja to Dzień Nieustającego Różańca.

·       Wczoraj  02 maja w całym kraju za zgodą Stolicy Apostolskiej, obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także był Dzień Flagi i Dzień Emigranta oraz dziękczynienie za wolność Polski. Dziękuję wszystkim, którzy wywiesili na swojej posesji biało-czerwoną flagę.

·       W miniony piątek 01 maja, rozpoczęliśmy śpiewane Nabożeństwa majowe o godz.16.30 ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami o Warmińskich Kapłanach Męczennikach, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej, a w niedziele śpiewana o godz.10.50. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

·       Zgodnie z tradycją i zwyczajem lat ubiegłych, w maju będę odwiedzał poszczególne miejscowości i wraz z Wami  Drodzy Parafianie, modlił się przy Kapliczkach i Krzyżach, o obfite urodzaje i dalsze Boże błogosławieństwo dla mieszkańców. W związku z tym, uprzejmie proszę Panie i Panów Sołtysów, o uzgodnienie ze mną wspólnotowego spotkania na Nabożeństwie i daty Mszy świętej. Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za udekorowanie  kwiatami i wstążkami przydrożnych Krzyży, Figur Świętych i Kapliczek, także na własnych posesjach.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na cele gospodarcze. Bóg zapłać ! Po Mszy św. o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·       W przyszłą niedzielę 10 maja w całej Polsce, będą zbierane po Mszach świętych ofiary do puszek, na pomoc ofiarom kataklizmu trzęsienia ziemi w Nepalu.

·       Zachęcam i proszę o zgłaszanie się chętnych do prenumeraty czasopism katolickich  np. ,,Gość Niedzielny” ,, Mały Gość”,  ,, Niedziela”, Nasz Dziennik ”, itp.

·       Zwyczajem lat poprzednich bardzo proszę, aby w miesiącu maju, zadbali o nasz Cmentarz parafialny, teren przy kościele i przed plebanią – mieszkańcy BARTNIK. Harmonogram na kolejne miesiące, jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Serdeczne Bóg zapłać !

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom: Marii i Zdzisławowi Wapniewskim, Jadwidze Jurgielewicz oraz Andrzejowi Wierciszewskiemu.  Bóg zapłać !  Proszę, aby w najbliższą sobotę  po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące  rodziny : Bożena i Joanna Adamkiewicz  oraz Małgorzata Opalach.

·       Zapowiedzi przedślubne :

a) II  Paweł Napiórkowski, kawaler, zamieszkały w Bartnikach, Parafia tutejsza  i  Monika Ługowska, panna, zamieszkała w Stoczku Klasztorn. Parafia Nawiedzenia NMP

b) II  Piotr Czarny, kawaler, zamieszkały w Kobieli, Parafia tutejsza  i  Paulina Łepkowska, panna, zamieszkała w Franknowie, Parafia św. Stanisława biskupa i męczennika.

c) II Justyna Kaczorowska, panna, zameldowana w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Jacek Dudko, kawaler, zamieszkały w Bartoszycach, Parafia świętego Brunona.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl