<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXVII  Niedziela  Zwykła  04  października  2015 roku – Ogłoszenia.

·    W dzisiejszych czytaniach mocno wybrzmią słowa o jedności męża i żony.   Zdanie ,, Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela ” słyszeliśmy nieraz, zwłaszcza w kontekście  sakramentu małżeństwa. W ciężkich chwilach i kryzysach możemy przyjść do Boga i z dziecięcą ufnością prosić o umocnienie wzajemnej miłości.  Pamiętajmy również w tym czasie w naszych modlitwach o rozpoczynającym się dzisiaj w Rzymie Synodzie Biskupów o Rodzinie.

·    Jutro 05 października przypada wspomnienie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

·    We wtorek 06.X, będzie wspomnienie św. Brunona, kapłana.

·    W środę 07 października  przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

·    W piątek 09.X,  wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa. To Dzień Nieustającego Różańca.

·    W przyszłą niedzielę 11 października  w całej Polsce będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem : Jan Paweł II -  Patron Rodziny. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Plakat na tablicy ogłoszeń.  Bóg zapłać !

·     01 października zwyczajem lat poprzednich, rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00, natomiast w soboty o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki  Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy O – I – II, we wtorki  III i IV, w środy V  i  VI,  w czwartki  młodzież  gimnazjalna klas  I i  II, w piątki klasa III  Gimnazjum, zaś w soboty Członkinie Żywego Różańca.  Bóg zapłać !  Na zakończenie Nabożeństw, będą niespodzianki  i upominki.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·    W październiku są jeszcze wolne intencje Mszalne.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz uporządkowanie kwiatów z Jubileuszu , a także za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła, następującym rodzinom z Kobieli :  Elżbiecie  Potasznik,  Aleksandrze Ostrowskiej  oraz  Krzysztofowi  i  Pawłowi Świerzewskim. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały  rodziny:  Bożena Potasznik, Katarzyna Potasznik, Teresa Lipnicka i Wioletta Czajkowska.

·    Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca,  po Mszy świętej o godz.9.00  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca jest przeznaczona na cele gospodarcze,  natomiast ofiary składane do  puszek po Mszach świętych, będą przeznaczone na dzieła charytatywne  prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Bóg zapłać !

·    Wczoraj w  sobotę 03 października o godz.19.00, rozpoczęły się w Lidzbarku Warmińskim, w Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła - w Domu Pielgrzyma, Nauki  i Konferencje Przedmałżeńskie dla narzeczonych,  które będą prowadzone przez cały miesiąc.

·    Zapraszam w tym tygodniu i przez cały miesiąc do ogrodu parafialnego po jabłka oraz orzechy włoskie i laskowe.

·    Pragnę z całego serca raz jeszcze podziękować całej Wspólnocie Parafialnej  i Gościom,  za modlitewną obecność w ubiegłą niedzielę na mojej Uroczystości Jubileuszowej  z  okazji 25- lecia Kapłaństwa, za różne dary żywności wszelkie dobro, życzliwość i pomoc, a także za kwiaty, ofiary,  życzenia,  gratulacje i upominki.  Składam wielkie staropolskie słowa  - Bóg zapłać !

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii :

www.parafiakiwity.pl