<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

Niedziela  Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

05 kwietnia  2015r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·       Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę przyjąć moje kapłańskie życzenia : zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół, a także niezłomnej wiary w to że Jezus zmartwychwstał i żyje. On uczy nas zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Z Nim można pokonać różne trudności życiowe. Szczęść Boże!

·       Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, taca jest przeznaczona na cele gospodarcze. Serdeczne Bóg zapłać!

·       Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12.IV, po Mszy świętej o godz.9.00. Taca za tydzień będzie przeznaczona w całości na Caritas Archidiecezji Warmińskiej, z racji rozpoczęcia Tygodnia Milosierdzia.

·       Jutro w II Dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte jak w niedzielę, tj. o godz.9.00  i  11.00.  Ofiary zbierane na tacę w tym dniu, tradycyjnie już w całej Polsce są przeznaczone na rozwój  i prowadzone inwestycje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.  Bóg zapłać!

·       W najbliższy piątek 10 kwietnia z racji trwającej Oktawy Wielkanocnej, post nie obowiązuje.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za złożoną ofiarę w miejsce kwiatów, na zakup nowego przemysłowego odkurzacza do naszej świątyni następującym rodzinom: Teresie Lipnickiej, Jolancie  i  Monice Chodorowskim oraz Ewie Patoleta, a także Danucie Gos za  troskę o czystość i estetykę obrusów i szat liturgicznych w kościele.  Bóg zapłać ! Proszę, aby  w najbliższą sobotę  po Mszy świętej o godz.10.00  o nasz  kościół zadbały  następujące rodziny : Wioletta Skomorucha,  Elżbieta Głowacz,  Krystyna Jaksina  i  Alicja Prokopowicz.

·       Pragnę podziękować bardzo serdecznie mieszkańcom Bartnik, za przygotowanie i  udekorowanie kwiatami Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać!

·       Zapowiedź przedślubna trzecia :

Paulina Filipek, panna zamieszkała obecnie w Kierwinach, Parafia Stoczek Klasztorny ( wcześniej w Bartnikach Parafia tutejsza ) oraz Damian Perlejewski, kawaler zamieszkały w Parafii Świętego Krzyża w Krekolach.

Anna Majek, panna zamieszkała w Kiwitach, Parafia tutejsza oraz Paweł Bartczak, kawaler zamieszkały Magierowa Wola, Parafia Ofiarowania Pańskiego w Ostrołęce nad Pilicą.

·       Słowa wdzięczności i podziękowania przekazuję naszym parafianom Państwu: Jadwidze i Czesławowi Książek, za systematyczną troskę o czystość, estetykę, a także dekorację Krzyża przydrożnego.

·       Bardzo dziękuję Panu Stanisławowi Banasiakowi, za posprzątanie parkingu i posesji kościoła ma Uroczystość Wielkanocy. Bóg zapłać!

·       Pragnę bardzo serdecznie podziękować Strażakom z OSP w Kiwitach, za przygotowanie w Wielką Sobotę liturgicznego ogniska, niesienie Krzyża procesyjnego, baldachimu,  i prowadzenie kapłana z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję również Wspólnocie Żywego Różańca, Pani katechetce, Robertowi Adamkiewiczowi, Jackowi Pacławskiemu, Piotrowi Białucha, Andrzejowi i Zbigniewowi Adamkiewiczom, Damianowi Maruszczakowi, Piotrowi Tkaczukowi oraz Wiktorii Parzych, Aleksandrze Adamkiewicz, Laurze Dziadosz, Dominice Maruszczak, Martynie Filipek.

·       Wczoraj odprowadziliśmy w wieku 86 lat na miejsce wiecznego spoczynku naszego Parafianina  ś+p Stanisława Skrętkowskiego. Rodzinie oraz krewnym i przyjaciołom przekazuję wyrazy współczucia i modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym”. Amen.