<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XIV  Niedziela  Zwykła  05 lipca  2015 roku – Ogłoszenia.

·         Jutro 06 lipca przypada wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. To święto patronalne Apostolstwa Chorych.

·         W środę 08 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli,  kapłana.

·         Czwartek 09 lipca, to Dzień Nieustającego Różańca.

·          W sobotę 11 lipca, będziemy obchodzić  święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

·         W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca  taca gospodarcza, będzie przeznaczona  na dokończenie przedsięwzięcia wymiany wszystkich żarówek LED w naszym kościele parafialnym.  Serdeczne Bóg zapłać !   Po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·         Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” i ,, Małego Gościa” oraz inne czasopisma religijne, do nabycia w kruchcie kościoła.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

·         W niedziele wakacyjne po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza zamiast  ,,Ziarna ”,  po obrazki.

·         Bardzo dziękuję za troskę o nasz

kościół, za posprzątanie, a także za żywe kwiaty następującym rodzinom z Rokitnika : Ryszardowi  Kiewicz,  Marioli  i  Patrycji Bruździak  oraz Renacie  i  Andrzejowi  Zwolińskim.  Bóg zapłać !  Proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny: Mariola Gałązka,  Lilla Maruszczak  i  Elżbieta Szumska.

·         W lipcu i sierpniu jest jeszcze kilka intencji wolnych. Można zamówić, nie tylko za zmarłych, ale również zgłosić Msze święte dziękczynno-błagalne  lub Panu Bogu wiadome.

·

·         W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.

·

·         W tym miesiącu lipcu uprzejmie proszę, aby zadbali o nasz Cmentarz, teren przy kościele  i  przed domem parafialnym, mieszkańcy Kiwit (strona prawa jadąc od Lidzbarka Warmińskiego).  Bóg zapłać!

·

·         Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Markowi   Chodorowskiemu za koordynację całego przedsięwzięcia i  wykonanie nowego, większego  i wyższego podium na miejsce przewodniczenia w naszym kościele parafialnym z nowych desek, które ofiarował Pan Artur Błażewicz. Dziękuję też Panom: Sebastianowi Dziadoszowi, Dariuszowi Bekieszczukowi,  Sebastianowi Przybyszowi  oraz Andrzejowi Lipińskiemu, za pomoc w transporcie do stolarni, a później do kościoła i ustawienie na właściwym miejscu.  Bóg zapłać!    Na tym miejscu przewodniczenia, zostały ustawione bordowe stylowe nowe  4  krzesła,  fotel  i dywan.  To wszystko  na większą Chwałę Panu Bogu  i  pożytek wiernych, ofiarowane w darze  dla Parafii  w Kiwitach, od  Księdza Proboszcza  Józefa Leonowicza,  z racji  25  lecia  Sakramentu  Kapłaństwa.

·         Zapowiedź przedślubna: III  Paula Kruszel, panna, zameldowana w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Piotr Michmiel, kawaler, zameldowany w Lidzbarku Warmińskim, Parafia świętych Apostołów Piotra  i Pawła.

·         Jutro 06 lipca wyruszy XXV  Warmińska Pielgrzymka Piesza z Kętrzyna do do Ostrej Bramy w Wilnie,  natomiast 30 lipca  z  konkatedry w Olsztynie, wyruszy XXXII  Piesza Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Tegoroczne hasło obu Pielgrzymek brzmi: ,, Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą ”.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

·         W ubiegłym tygodniu we środę odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę z Bartnik ś+p Marię Żydonik, w wieku 83 lat.  Po Mszy świętej żałobnej w kościele, zmarła spoczęła na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Rodzinie oraz krewnym przekazuję raz jeszcze wyrazy współczucia i pamięci modlitewnej.  ,,Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen ”.