<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

X  Niedziela  Zwykła  07 czerwca 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·        Dziś  w pierwszą niedzielę miesiąca, zamiast homilii  będzie podczas obu Mszy świętych,  Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz osób życia konsekrowanego, a także o powołania do służby Panu Bogu w Kościele.  Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·       Jutro 08 czerwca wspomnienie świętej Jadwigi, królowej.

·       We wtorek 09 czerwca, przypada wspomnienie świętego Efrema, diakona i doktora Kościoła. To także Dzień Nieustającego Różańca.

·       W środę 10.VI,  będzie wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

·        W czwartek 11.VI, we wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz procesja  wokół kościoła.

·       W piątek 12  czerwca przypada doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego. Post w tym dniu z racji Uroczystości NSPJ - nie obowiązuje.

·       W sobotę 13 czerwca będzie wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

·       W poniedziałek 01.VI, o godz.16.40 rozpoczęliśmy śpiewane Nabożeństwa  czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, na które bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

·       W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

·       Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” i ,, Małego Gościa” oraz inne czasopisma religijne, do nabycia w kruchcie kościoła.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i uporządkowanie żywych kwiatów z Bożego Ciała  oraz  za  złożoną ofiarę, z przeznaczeniem na wymianę żarówek, następującym rodzinom : Barbarze  Karczewskiej,  Zenonie Przybylskiej oraz Izabeli Karczewskiej.  Bóg zapłać!  Proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00 o naszą świątynię zadbały następujące rodziny: Grażyna Bekieszczuk, Maria Tkaczuk i Monika Bekieszczuk.

·       W dzisiejszą  I  niedzielę miesiąca  ofiary zbierane na tacę gospodarczą, zostaną przeznaczone na zakup i wymianę w naszym kościele wszystkich żarówek na ledowe w liczbie 60 sztuk po 35 złotych jedna, co daje kwotę 2100 złotych. Bardzo serdecznie dziękuję za wyrozumiałość  i hojność na to ważne i potrzebne przedsięwzięcie. Bóg zapłać.

·       Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności całej wspólnocie parafialnej za przygotowanie 4 Ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, za przekazanie kwiatów do kościoła, za odnowienie kapliczki przez mieszkańców Kobieli, za udekorowanie okien wzdłuż trasy procesji. Dziękuję Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej Panu Januszowi Sklepowiczowi, za znaczącą pomoc i zaangażowanie w organizację procesji, również Organistce Pani Izabeli Mieczkowskiej i wszystkim śpiewającym, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ”, Członkiniom Żywego Różańca, Strażakom z OSP w Kiwitach, dzieciom I Komunijnym, Rocznicowym, sypiącym kwiatki ich rodzicom, ministrantom i lektorkom, osobom niosącym Krzyż, baldachim, chorągwie i wstążki, poduszki procesyjne, Obraz Matki Bożej, prowadzących w procesji kapłana. Wszystkim Parafianom i Gościom za modlitewną obecność i jakąkolwiek  pomoc składam staropolskie - Bóg zapłać!

·       Serdeczne słowa podziękowania kieruję do Wójta Gminy Kiwity Pana Wiesława Tkaczuka  i  Zastępcy  Pana Jacka Pawlika oraz pracowników, za wykoszenie trawy na Uroczystość Bożego Ciała, za ogólny porządek przy kościele i przed domem parafialnym i za estetykę naszej miejscowości.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl