<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXXII  Niedziela Zwykła  08 listopada 2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

·      Dziś po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Różańcowych. Serdecznie zapraszam wszystkie członkinie Koła Żywego Różańca na to modlitewne spotkanie.

·      Jutro 9 listopada, przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To także Dzień Nieustającego Różańca.

·      We wtorek 10 listopada przypada wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

·      UWAGA !  We środę 11 listopada, we wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa, będziemy uroczyście obchodzić Święto Niepodległości Polski – to  Dzień modlitw w intencji Ojczyzny.   Msze święte jak w niedziele, to znaczy o godz.9.00  i  11.00.  Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania 97 rocznicy odzyskania wolności po 123 latach niewoli.   Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przed domem, na swojej posesji.   To także nasz znak patriotyzmu i dziejowej wdzięczności Panu Bogu i naszym przodkom.

·      W czwartek 12 listopada przypada wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

·      Piątek 13 listopada to wspomnienie liturgiczne świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

·      W przyszłą niedzielę 15 listopada w naszej Archidiecezji Warmińskiej ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie.

·      Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie. Uprzejmie proszę o zgłaszanie regularnej i systematycznej prenumeraty.

·      W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·      W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii.  Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.  Serdeczne  Bóg zapłać !

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i za podlanie kwiatów następującym rodzinom z Kobieli : Annie Filipek, Wandzie Demkowskiej oraz Jolancie i Justynie Majek.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny z Bartnik :  Irena Maruszczak, Danuta Kamłaj  i  Justyna Kamłaj.

·      Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarowanie różnych produktów żywnościowych na stół parafialny.  Bóg zapłać !

·      Przypominam o wpłacaniu rocznej składki w kwocie 20 złotych do Sołtysa i Radnego naszej Gminy : Pana Czesława Jaksiny,  na systematyczny wywóz nieczystości stałych  z Cmentarza parafialnego.  Bóg zapłać !

·      W tym tygodniu rozpoczniemy sezon grzewczy pelletem w naszym kościele parafialnym. Poproszony został specjalista- serwisant z Olsztyna, który dokona przeglądu pieca, który powinien być włączony przez cały tydzień, aby był w niedzielę odczuwalny efekt cieplny w czasie Mszy świętych. W związku z tym, uprzejmie proszę, aby wchodząc i wychodząc - zamykać drzwi w kościele.  Bóg zapłać !

·      Od przyszłej niedzieli w zakrystii można będzie nabyć świece Caritas, małe i duże w ramach akcji : Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

·      Zapraszam dzieci i młodzież męską i żeńską, do posługi ministranta i lektora przy Ołtarzu.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii:             www.parafiakiwity.pl