<<< strona główna                                                                                      ARCHIWUM >>>

XIX  Niedziela  Zwykła  09 sierpnia  2015 roku – Ogłoszenia.

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Na prawym bocznym Ołtarzu, jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Gorąco zachęcam do podejmowania dobrych abstynenckich postanowień i wpisywania się do tej Księgi.

·    Jutro, w poniedziałek będziemy wspominać świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

·    We wtorek 11.08, przypada  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej, Matki Jedności Chrześcijan.

·    W środę 12.08, będzie wspomnienie świętej Klary, dziewicy.

·    W piątek 14 sierpnia przypada wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

·     UWAGA!!!  w sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Msze święte jak w niedziele. To obowiązek uczestniczenia każdego katolika we Mszy świętej, pod sankcją grzechu ciężkiego. Podczas obu Mszy świętych, będzie poświęcenie wianków z  owoców, ziół i kwiatów.

·    Dzisiejsza niedziela 09.VIII, to Dzień Nieustającego Różańca.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz inne gazety.

·    W przyszłą niedzielę 16.08, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom : Edyta Maruszczak, Tomasz Giera,  Halina Chęcińska,   Dorota Krakowska z Grudziądza  i  Ilona Kowalew.   Bóg zapłać!  Proszę, aby w tym tygodniu wyjątkowo w piątek  o godz.10.00  lub o godz.18.00,  o naszą świątynię zadbały  rodziny: Edyta  i Salomea  Dąbrowskie, Beata Augustyniak.

·     Zapowiedź przedślubna : III  Adrian Bartnikowski, kawaler, zameldowany w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Anna Perzanowska, panna, zamieszkała w Samolubiu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krekolach.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl