<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

VI  Niedziela  Wielkanocna

10 maja 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·       Od dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.

·       W środę 13 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.  Zapraszam na Różaniec o godz.16.30.

·       W czwartek 14 maja, będzie święto św. Macieja Apostoła.

·       W piątek 15.V,  rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

·       W sobotę 16 maja, przypada święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski  i Patrona Archidiecezji Warmińskiej.

·       Pierwszego maja, rozpoczęliśmy śpiewane Nabożeństwa  o godz.16.30 ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami o Warmińskich Kapłanach Męczennikach, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej, a w niedziele śpiewana o godz.10.50. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.

·       Zgodnie z tradycją i zwyczajem lat ubiegłych, w maju  odwiedzam poszczególne miejscowości i wraz z Wami  Drodzy Parafianie, modlę się przy Kapliczkach i Krzyżach, o obfite urodzaje i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców. W ubiegły czwartek byłem na Nabożeństwie majowym w Bartnikach, a w tym tygodniu w czwartek o godz.19.00 przyjadę do Kobieli. Bardzo dziękuje za zaproszenie. Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom, za udekorowanie  kwiatami i wstążkami przydrożnych Krzyży i Kapliczek  i  na własnych posesjach.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       W dzisiejszą niedzielę 10 maja w całej Polsce, są zbierane po Mszach świętych ofiary do puszek, na pomoc ofiarom kataklizmu trzęsienia ziemi w Nepalu.  Bóg zapłać!

·       Zachęcam i proszę o zgłaszanie się chętnych do prenumeraty czasopism katolickich  np. ,,Gość Niedzielny” ,, Mały Gość”,  ,, Niedziela”, Nasz Dziennik ”, itp.

·       W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia taca w całej Polsce, będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży. Bóg zapłać!

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom: Bożenie i Aleksandrze Adamkiewicz oraz Joannie i  Klaudii Adamkiewicz, a także Mariuszowi i Wiktorii Opalach.  Bóg zapłać!  Proszę, aby w najbliższą sobotę  po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące  rodziny : Mariola Pozarzycka,  Barbara i Teresa Dawid oraz Maria Piasecka.

·       Zapowiedzi przedślubne :

a) III  Paweł Napiórkowski, kawaler, zamieszkały w Bartnikach, Parafia tutejsza  i  Monika Ługowska, panna, zamieszkała w Stoczku Klasztorn. Parafia Nawiedzenia NMP.

b) III  Piotr Czarny, kawaler, zamieszkały w Kobieli, Parafia tutejsza  i  Paulina Łepkowska, panna, zamieszkała w Franknowie, Parafia św. Stanisława biskupa i męczennika.

c) III Justyna Kaczorowska, panna, zameldowana w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Jacek Dudko, kawaler, zamieszkały w Bartoszycach, Parafia świętego Brunona.

·       Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Panu Krzysztofowi Parzychowi, za bezpłatny transport jabłek z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do Kiwit oraz za użyczenie ładowarki do rozładunku. Serdeczne Bóg zapłać !Jednocześnie zapraszam w poniedziałek, te rodziny które nie brały jeszcze jabłek od godz.10.00 do 11.00.

·       Pragnę również podziękować Panom : Tomaszowi Jaworskiemu, Andrzejowi Ochocińskiemu, Krzysztofowi Giczewskiemu, a także Pani Jolancie i Panu Robertowi Świderskim, za pomoc w rozebraniu starego  i zniszczonego już przez ząb czasu, drewnianego ogrodzenia za domem parafialnym. Bóg zapłać!

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl