<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXVIII  Niedziela  Zwykła  11  października  2015 roku – Ogłoszenia.

·        ,, Nauczycielu dobry co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne ? ” - z taką wątpliwością zwraca się młodzieniec do Jezusa w dzisiejszej Ewangelii.  Czy również i my przychodzimy na Mszę świętą niedzielną z takim pytaniem w swoim sercu ?  Pan Bóg mówi do nas przez swoje Słowo, ale czy rzeczywiście chcemy poznać odpowiedź na postawione pytanie ?  Perspektywa utraty czegoś , co jest naszym bogactwem, może być dla nas trudna do przyjęcia. Prośmy Pana o mądrość serca, abyśmy w naszym codziennym życiu kierowali się pragnieniem życia wiecznego.

·        Jutro przypada wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.

·        We wtorek 13.X, będzie wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana.

·        W środę 14 października  przypada wspomnienie świętej Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

·        W czwartek 15 października wspominać będziemy świętą Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

·        W piątek 16.X, będzie wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej.

·        Sobota 17 października, to wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

·        W dzisiejszą niedzielę 11 października  w całej Polsce  przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem : Jan Paweł II -  Patron Rodziny. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.   Plakat na tablicy ogłoszeń, natomiast taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ”  w Olsztynie. Serdeczne  Bóg  zapłać !

·         01 października zwyczajem lat poprzednich, rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00, natomiast w soboty o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki  Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy O – I – II, we wtorki  III i IV, w środy V  i  VI,  w czwartki  młodzież  gimnazjalna klas  I i  II, w piątki klasa III  Gimnazjum, zaś w soboty Członkinie Żywego Różańca.  Bóg zapłać !  Na zakończenie Nabożeństw, będą niespodzianki  i upominki.

·        Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·        W październiku są jeszcze wolne intencje Mszalne.

·        W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·        Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła, następującym rodzinom z Kobieli : Bożenie Potasznik, Katarzynie Potasznik, Teresie Lipnickiej  oraz  Andrzejowi Czajkowskiemu.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały  rodziny: Kuryłowicz : Stanisław, Maciej  i Krystyna  oraz  Maria  Babik.

·        Zapraszam w tym tygodniu i przez cały miesiąc do ogrodu parafialnego po jabłka oraz orzechy włoskie i laskowe.

·        W przyszłą niedzielę 18 października rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu,  będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii :

www.parafiakiwity.pl

·        W ubiegłym tygodniu, we środę 07.X,  odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę ś+p Zofię Maruszczak, w wieku 81 lat.  Po Mszy świętej w obrządku Greko-Katolickim, została pochowana na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach.   Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i zapewniam o mojej kapłańskiej modlitwie.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.  Amen.