<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

II  Niedziela  Wielkanocy, czyli  Miłosierdzia Bożego

12 kwietnia 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·       Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

·       Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie dziś, po Mszy świętej o godz.9.00.  Taca dzisiejsza jest przeznaczona w całości na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej, z racji rozpoczęcia  71 Tygodnia Miłosierdzia.  Serdeczne Bóg zapłać!

·       Bardzo serdecznie dziękuję za osobiste życzenia Wielkanocne, również  w formie tradycyjnej pisemnej, jak też i drogą elektroniczną. Na pewno odwzajemnię się modlitwą. Bóg zapłać!

·       Jutro 13 kwietnia przypada wspomnienie świętego Marcina I, papieża  i  męczennika.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno”.

·       Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich  np.  ,,Gość Niedzielny”,  ,, Mały Gość ”,  ,, Niedziela”,  Nasz Dziennik ”,  ,, L'Oservatore Romano” itp.

·       W przyszłą niedzielę 19.IV,  rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym dniu przypada  10  rocznica wyboru papieża seniora Benedykta XVI  na Stolicę Piotrową.

·       W ubiegłym tygodniu byłem wraz z kapłanami Metropolii Warmińskiej na trzy dniowych Rekolekcjach dla Księży w Stoczku Klasztornym. Modliłem się też i sprawowałem Eucharystię za całą wspólnotę parafialną w Kiwitach.

·       Dziś kończymy już tegoroczny sezon grzewczy naszego kościoła parafialnego. Koszt ogrzewania wyniósł 4.800 .

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za złożoną ofiarę na nowy zakupiony dziś  przemysłowy odkurzacz do naszej świątyni następującym rodzinom: Wioletcie, Tadeuszowi, Annie i Mateuszowi Skomorucha,  Elżbiecie Głowacz, Krystynie i Sylwii  Jaksina  oraz Alicji Prokopowicz, z synkiem Bartoszem.  Bóg zapłać !  Proszę, aby  w najbliższą sobotę  po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz  kościół zadbały rodziny : Elżbieta Żydonik,  Ewa Skomorucha  i  Stanisława Bartnikowska. Jednocześnie chcę podziękować Państwu Emilii  i  Rafałowi  Mejka, za pomoc w zakupie odkurzacza w Olsztynie.  Bóg zapłać!

·       Pragnę poinformować Szanownych Parafian iż, w Wielkim Tygodniu  br. silna wichura już kolejny szósty raz  w ciągu niespełna trzech lat, zerwała tym razem tylko trzy dachówki od strony południowej, natomiast dwie są pęknięte. To wszystko do wymiany. Wcześniej bywało zerwanych nawet 8.

·       Kolejna nieprzyjemna  wiadomość  w ubiegłym tygodniu, to już ostateczna Decyzja Administracyjna Ministerstwa Kultury i  Dziedzictwa Narodowego z Warszawy o usunięciu wszystkich plastikowych okien wykonanych w technologii PVC  z domu parafialnego i wymiana na stolarkę drewnianą do 30 grudnia 2016 roku, ze względu na zabytkowy charakter budynku plebanii.  Proces odwołań naszej Parafii od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie do Ministerstwa, trwał dwa i pół roku. Problem polega na znalezieniu  środków finansowych  lub skierowaniu  sprawy do Wojewódzkiego Sądu  Administracyjnego w Warszawie.

Trwa jeszcze akcja dystrybucji przez naszą Parafię jabłek i marchwi z Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zapraszam jutro tj. poniedziałek 13 kwietnia osoby i rodziny potrzebujące wsparcia, od godz. 10.00 do godz.11.00  po jabłka  i  marchew. Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Rafałowi Parzychowi za chętne i bezinteresowne  użyczenie swojego ciężarowego samochodu do transportu owoców i warzyw z Olsztyna do Kiwit.   Ponadto dziękuję też Panu Henrykowi Parzychowi za załadunek i rozładunek jabłek i marchwi oraz Panu Piotrowi Stefanowiczowi, Janowi Jackowskiemu, Zbigniewowi Domareckiemu, jak również Panu Krzysztofowi Parzychowi za użyczenie ciągnika do rozładunku. Wszystkim zaangażowanym ludziom dobrej woli w dzieło charytatywne składam serdeczne słowa  Bóg zapłać!