<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

 

 

XI Niedziela  Zwykła 12 czerwca 2016 r.-Ogłoszenia parafialne

 

·    Codziennie od poniedziałku do piątku o godz.16.45 są śpiewane Nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty Litania jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a w niedziele śpiewamy  Litanię ku czci NSPJ – o godz.10.50.  Zapraszam  serdecznie dzieci, młodzież, a także dorosłych Parafian do wspólnej modlitwy.

 

·    W dzisiejszą niedzielę taca jest przeznaczona na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść naszego kościoła, domu parafialnego i trzech budynków gospodarczych.  Natomiast ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych, będą ofiarowane na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, z racji  IX  Dnia Dziękczynienia.    Bóg zapłać !

 

·    Jutro 13 czerwca przypada wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.    To także Dzień Fatimski.  Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, o godz.16.30.

 

·    We wtorek 14 czerwca będzie wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

              

·    W środę 15.VI, przypada wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

 

·    W piątek 17 czerwca obchodzić będziemy wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika.

 

·    Pragnę podziękować elektrykowi Panu Krzysztofowi Stefanowiczowi za skuteczną pomoc w usunięciu awarii, zaistniałej w ubiegłym tygodniu w domu parafialnym i w budynku kotłowni, za wymianę puszek i przewodów elektrycznych. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Również przekazuje słowa podziękowania stolarzowi Panu Markowi Chodorowskiemu, za wstawienie dwóch drewnianych ramek pokrytych metalową siatką w suficie naszego kościoła, nad prawym ołtarzem bocznym  i nad chórem od strony północno-zachodniej, służących do wentylacji i osuszania wnętrza świątyni.  Jednocześnie pragnę poinformować Szanownych Parafian i Gości, iż od maja codziennie jest otwierany kościół i zasuwana jest krata. Można się pomodlić w ciągu dnia, a jednocześnie jest dopływ świeżego i ciepłego powietrza do naszej zabytkowej świątyni.

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak,, Gość Niedzielny”,,Mały Gość ”,, L'Oservatore Romano”.

 

·    Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam   wszystkie dzieci do Ołtarza  po ,, Ziarno ” .

 

·    W przyszłą niedzielę  taca w formie ryczałtu, będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

 

·    Przypominam i zapraszam na Odpust parafialny 03 lipca w niedzielę o godz.14.00.  Nie będzie w tym dniu Mszy świętej  o godz.11.00.  Będzie natomiast o godz.9.00 i 14.00.

 

·      Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i za żywe kwiaty następującym rodzinom : Emilii, Rafałowi i Błażejowi Mejka, Jackowi, Alicji i Mateuszowi Pawlik oraz Halinie Jędrysek.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę   po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Maria Krzykalska, Katarzyna i Zbigniew Parzych, Jerzy Kiewicz.

 

·    Zwracam się z prośbą o poszanowanie dnia świętego, jakim jest każda niedziela, aby pamiętać o czci należnej Panu Bogu, o uczestniczeniu w Eucharystii.  Nie godzi się i nie wypada przeprowadzać remontów elewacji czy ocieplenia domów mieszkalnych, układania glazury,  terakoty, czy innych prac niekoniecznych.  To jest ciężki grzech.   Żadna praca w niedziele, nie popłaca, ani  -  nie  wzbogaca.

 

·     Zapowiedź przedślubna trzecia : Gabriela Mieczkowska, panna, córka Izabeli i Mieczysława, zamieszkała w Kobieli, Parafia tutejsza   i  Hubert Karbownik, kawaler, syn Marii i Jana, zamieszkały w Parafii świętej Elżbiety w Kraszewie.

 

· Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl 

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>