<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXIV  Niedziela  Zwykła  13 września 2015 roku – Ogłoszenia.

·        Od dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów  i  wychowawców.

·        Dziś w Bazylice Mniejszej w Gietrzwałdzie odbywają się Uroczystości Odpustowe oraz Dożynki Archidiecezjalne,  a  w Stoczku Klasztornym Dożynki Powiatowe, przy udziale naszej Gminy Kiwity.  Plakat  i  szczegółowe  informacje na  na tablicy ogłoszeń.

·        Jutro 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.  Bardzo serdecznie zapraszam o godz.17.00,  na Uroczystą Mszę Świętą z kazaniem.  Będziemy adorować Pana Jezusa na Krzyżu  przez  ucałowanie,  na wzór Wielkiego Piątku.

·        Wtorek 15 września, to wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi  Panny Bolesnej.

·        W środę 16 września, będziemy wspominać  świętych męczenników: Korneliusza, papieża i  św. Cypriana, biskupa.

·        W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne świętego Roberta Bellarmina, biskupa   i   świętego  Zygmunta  Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

·        W piątek 18 września, będzie święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży  oraz współpatrona Polski.

·        W sobotę 19 września przypada wspomnienie liturgiczne świętego Januarego, biskupa i męczennika.

·        Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·        Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść : kościoła, domu parafialnego i trzech budynków gospodarczych.  Bóg zapłać!

·        W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarna ” .

·        Zachęcam do zamawiania Mszy świętych, nie tylko w niedziele, ale też w dni powszednie,  owszem – za zmarłych, bo oni liczą na Boże Miłosierdzie i na naszą modlitewną pamięć i pomoc, ale również w intencjach dziękczynno-błagalnych, imieninowych, rocznicowych, jubileuszowych, bowiem każdy z nas ma Panu Bogu za co dziękować i o co prosić. Są intencje wolne jeszcze we wrześniu i październiku. Można również zgłaszać Msze święte już na nowy 2016 rok.

·        Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom z Kobieli: Danucie Ostrowskiej,  Bożenie Mrozowskiej,  Małgorzacie Mańkowskiej  i Elżbiecie Dobrzyńskiej.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny: Krystyna Radziwonik,  Jolanta Mróz  i  Alina Kondratowicz.

·        W przyszłą niedzielę 20.09, ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

·        DRODZY  I  SZANOWNI  PARAFIANIE !!!

Pragnę z całego serca zaprosić całą wspólnotę parafialną, już za dwa tygodnie w niedzielę 27 września, o godz.17.00,  na moją Uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową  z  okazji 25- lecia Kapłaństwa.  Będzie to Msza święta dziękczynna za dar życia, wiary i powołania kapłańskiego.  Dlatego też,  nie będzie Mszy świętej o godz.11.00.    Natomiast będzie w tym dniu  Msza święta o godz.9.00   i   o  godz.17.00 – Jubileuszowa.  W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą, o pomoc w organizacji tej Uroczystości.  Chodzi o upieczenie ciasta, ofiarowanie ziemniaków, jajek, może jakiegoś gotowego dania lub innej formy wsparcia w miarę swoich możliwości,  za  co  już  z  góry składam wielkie - Bóg zapłać !   Jeszcze jedna prośba do tych osób, które  mogą i chcą pomoc, aby zgłosiły to tydzień wcześniej.  Bliższe informacje przekażę w następną niedzielę.

·          Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl