<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XI  Niedziela  Zwykła  14 czerwca 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·        Dziś  przypada wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

·       Jutro 15.06, wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy.

·       W środę 17 czerwca,  będzie wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

·       W piątek 19.06, przypada wspomnienie św. Romualda, opata.

·       W czerwcu od poniedziałku do piątku, o godz.16.40  jest śpiewana Litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty Litania jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewamy Litanię ku czci NSPJ,  o  godz.10.50.  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości, do wspólnotowej modlitwy.

·       W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych, będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie,  z racji  VIII  Dnia Dziękczynienia, natomiast   dzisiejsza taca, jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne,, Hosianum ” w Olsztynie. Serdeczne Bóg zapłać!

·       Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” i ,, Małego Gościa” oraz inne czasopisma religijne, do nabycia w kruchcie kościoła.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·       W przyszłą niedzielę 21.VI. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach ( naprzeciw ) naszego kościoła,  po Mszy świętej o godz.11.00, będzie zaprezentowany program słowno-muzyczny, z okazji Dnia Matki i Ojca w wykonaniu Parafian z Kiwit.  Aktorzy, a zarazem organizatorzy serdecznie zapraszają na to przedstawienie oraz na słodki poczęstunek.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i uporządkowanie żywych kwiatów  oraz  za  złożoną ofiarę, z przeznaczeniem na wymianę żarówek, następującym rodzinom : Grażynie Bekieszczuk,  Marii  Tkaczuk  i Monice Bekieszczuk.  Bóg zapłać!  Proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00 o naszą świątynię zadbały następujące rodziny: Krystyna Kiłyk, Danuta Kuriata  oraz Artur  i  Andrzej Błażewicz.

·       W przyszłą niedzielę 21.VI. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Bóg zapłać!

·       Pragnę podziękować Panu Kamilowi Kucharewiczowi, za chętne i bezinteresowne naprawienie odkurzacza do sprzątania naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać !

·       Słowa podziękowania przekazuję Pani Małgorzacie Gralczyk, za podjęcie się trudu z własnej inicjatywy, przycięcia i pielęgnacji ozdobnych drzew i krzewów w alei głównej od bramy zachodniej do kościoła. Bóg zapłać!

·       Rozpoczęliśmy kapitalny remont garażu przy domu parafialnym tzn. : wykonanie nowej posadzki, wymiana drzwi, okien, malowanie ścian, itp. Remont jest konieczny ze względu na estetykę i bezpieczeństwo budynku. Przypominam iż garaż jest własnością Parafii i wszelkie naprawy czy remonty, są przejawem troski  i odpowiedzialności za dobro wspólne.

·       Pragnę zaprosić Szanownych Parafian i Gości na doroczny Odpust parafialny już za  2  tygodnie, tj. w niedzielę 28 czerwca o godz.14.00. Mszy świętej  odpustowej będzie przewodniczył i kazanie  wygłosi  Dziekan Lidzbarski Ksiądz Prałat Jerzy Rożentalski.  Przybędą kapłani z całego Dekanatu. Będzie dogodna sposobność do Spowiedzi świętej i możliwość uzyskania Odpustu zupełnego. W tym dniu będzie Msza święta o godz.9.00  i  o godz.14.00.  Nie będzie Mszy świętej o godz.11.00.

·       Dziś podczas Mszy świętej o godz.9.00, będzie poświęcony nowy Ornat Maryjny.  Jest to dar od rodziców dzieci  pierwszokomunijnych i rocznicowych.  Bóg zapłać!

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl