<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

IV Niedziela  Wielkiego  Postu  15 marca  2015r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       Trwa Wielki Post.  Pamiętajmy w tym świętym  czasie : o wyciszeniu  i życiu duchowym, o trzeźwości, pojednaniu w rodzinie i sąsiedztwie,  o Drodze Krzyżowej  i  Gorzkich Żalach, a także o Rekolekcjach wielkopostnych 27-28 marca. Plan jest już umieszczony na tablicy ogłoszeń. Będę bardzo wdzięczny za ofiarowane produkty żywnościowe na stół rekolekcyjny dla kapłanów.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę w miejsce kwiatów, na zakup nowego przemysłowego odkurzacza do naszej świątyni następującym rodzinom : Danucie Bekieszczuk, Janinie Maziarskiej  i Halinie Olechnowicz.  Bóg zapłać !  Proszę, aby  w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny:  Maria Krzykalska,  Rafał Parzych, Krzysztof Jędrysek  i  Jerzy Kiewicz.

·       Przekazuję słowa podziękowania za składaną jałmużnę wielkopostną do skarbonek w naszym kościele.  Bóg zapłać !

·       Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, np. „ Gość Niedzielny ” 5.00 zł. ,  ,,Mały Gość ” 4.00 zł, itp.,

·       W ubiegłą niedzielę 08 marca zebraliśmy na tacę i wysłaliśmy już 357 złotych  na pomoc polskim misjonarzom, w ramach ogólnopolskiej Akcji ,, Ad Gentes ”.   Bóg zapłać !

·       W czwartek 19 marca, przypada Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.  Zapraszam o godz.15.30 na  Różaniec w intencji ojców naszych rodzin.

·       W dzisiejszą niedzielę taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne,, Hosianum” w Olsztynie. Serdeczne Bóg zapłać!  Pragnę przypomnieć, iż klerycy ( alumni ) wraz  z profesorami i  wychowawcami w każdy czwartek sprawują Ofiarę Mszy świętej, w intencji wszystkich darczyńców, zarówno żywych jak i zmarłych.

·       W przyszłą niedzielę 22 marca taca w całości będzie przeznaczona, na wykup kościołów poewangelickich.

·       Bardzo proszę wyznaczonych Parafian, aby tak jak w poprzednich latach, do Niedzieli Palmowej włącznie tj.29.III, przeprowadzić zbiórkę dowolnych ofiar na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj, do symbolicznego Grobu Pana Jezusa; i tak w Kiwitach Panie z dużego sklepu, w Kobieli : Błażej Lipiński  i Olaf Szukis,  w Rokitniku  Pani Sołtys Elżbieta Szumska oraz w Bartnikach : Pani Bożena Aleksandrowicz.  Serdeczne Bóg zapłać, zarówno zbierającym, jak i ofiarodawcom.

·       Zapraszam nowych i byłych ministrantów, również dorosłych do Liturgicznej Służby Ołtarza, a także lektorów i lektorki do proklamacji Słowa Bożego. Uprzejmie proszę, aby te osoby, które mają w domu komżę, niech przyniosą do kościoła młodszym następcom.

·       Na wniosek i prośbę Parafian zostanie wprowadzony od tego roku, od Wielkiej Środy nowy zwyczaj i obowiązek przygotowania ( a po Świętach Wielkanocy rozebrania ) Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa,  przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Zaczniemy od Bartnik, mianowicie połowa wsi, według podziału wizyty duszpasterskiej.

·       Od następnej, czyli V Niedzieli Wielkiego Postu, będzie ustawiony przy prawym bocznym Ołtarzu, tak jak w poprzednich latach, kosz na dary żywności, aby pomóc na Uroczystość Wielkanocy, dla najbiedniejszych rodzin naszej wspólnoty parafialnej.

·       Po trzymiesięcznej przerwie, Parafia nasza wznawia transport i dystrybucję jabłek od sadowników z okolic Grójca, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zapraszam rodziny potrzebujące,  po jabłka w najbliższy wtorek  17.III,  od godz.14.00 do 15.30.  Akcja potrwa do końca maja.

·        Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii :

www.parafiakiwity.pl