<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXXIII  Niedziela Zwykła  15  listopada  2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś w liturgii Kościoła wspominamy świętego Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

·    Jutro 16 listopada jest Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

·    We wtorek 17 listopada przypada wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

·    We środę 18 listopada będzie wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

·    W czwartek 19 listopada przypada wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy.

·    Piątek 20 listopada to wspomnienie liturgiczne świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

·    W sobotę 21.XI, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.  To dzień modlitw za siostry klauzurowe.

·    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.

·    W dzisiejszą niedzielę 15 listopada w naszej Archidiecezji Warmińskiej ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie.  Bóg zapłać !

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie. Uprzejmie proszę o zgłaszanie regularnej i systematycznej prenumeraty.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·    W ubiegłą niedzielę w całej Polsce przeżywaliśmy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii.  Po Mszach świętych była zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zebraliśmy i wysłaliśmy już na wskazane konto kwotę w wysokości 195 zł.   Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i za podlanie kwiatów następującym rodzinom z Bartnik : Irenie i Agnieszce Maruszczak  oraz  Danucie  i Justynie Kamłaj.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby teraz za dwa tygodnie  w sobotę 28 listopada o godz.11.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny z Bartnik : Leokadia  Kawalir,  Danuta i Mirosław Stabulaniec oraz Urszula i Janusz Sklepowicz.

·    W minionym tygodniu we wtorek zakupiliśmy 1000 kg opału i rozpoczęliśmy już sezon grzewczy pelletem w naszym kościele parafialnym. Poproszony został specjalista- serwisant z Olsztyna, który wykonał odpłatnie przegląd pieca; powinien on być włączony przez cały tydzień, aby w niedzielę był odczuwalny efekt cieplny w czasie Mszy świętych. W związku z tym, uprzejmie proszę, aby wchodząc i wychodząc - zamykać drzwi w kościele.  Bóg zapłać !

·    Od dzisiejszej niedzieli można już nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny, małe i duże w ramach akcji : Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec, jest przeznaczony na pomoc najuboższym rodzinom w naszej Archidiecezji Warmińskiej.

·    Bardzo dziękuję Państwu : Danucie i Julianowi Kuriata   z Kiwit,  za ofiarowanie na stół parafialny świeżych ryb ze swojej przydomowej hodowli.  Serdeczne  Bóg zapłać !

·    W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz.9.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie roznosiła Pani Organistka.  Tak, jak w poprzednich latach, bardzo proszę o życzliwe przyjmowanie, a składane ofiary Pani Organistce,   podziękowaniem za całoroczną posługę grania i śpiewania  w naszym kościele.

·    Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Panu Józefowi Borsukowi, za naprawę pieca do ogrzewania słomą domu parafialnego.  Bóg zapłać !

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>