<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XX  Niedziela  Zwykła  16 sierpnia  2015 roku – Ogłoszenia.

·       Jutro 17.VIII,  będziemy wspominać św. Jacka, prezbitera.

·       W środę będzie wspomnienie świętego Jana Eudesa, kapłana.

·       W czwartek 20 sierpnia przypada wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

·       Piątek 21 sierpnia, to wspomnienie świętego Piusa X, papieża.

·       W sobotę 22 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

·       Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz inne gazety.

·       W każdą niedzielę zapraszam dzieci i młodzież po obrazki.

·       W dzisiejszą niedzielę 23 sierpnia, ofiary zbierane na tacę w całości są przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów. Serdeczne Bóg zapłać!

·       W ubiegłych tygodniach  odbywały się indywidualne  oraz wspólnotowe nauki  i  próby liturgiczne  rodziców i chrzestnych, przed udzieleniem Sakramentu Chrztu świętego Ich dzieciom. Bardzo dziękuję za poważne i odpowiedzialne potraktowanie mojego zaproszenia.

·       Pragnę delikatnie przypomnieć Szanownym Parafianom i Gościom, iż przed Mszą świętą, w czasie Jej trwania lub po Eucharystii, można Panu Bogu polecić swoją osobistą prośbę lub podziękowanie, zapalając w kandelabrze  1 -  2  lub  5 świeczek elektrycznych, które będą świeciły przez 10  minut. Kandelabr przyjmuje monety o nominale 1, 2 i 5 zł.  Ofiary z tego wotywnego świecznika są przeznaczane na energię elektryczną i inne potrzeby naszej Świątyni.   Bóg zapłać!

·       W dni powszednie w sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne Msze święte, które można zamawiać w różnych intencjach, bowiem każdy z nas ma za co Panu Bogu dziękować  i o dalsze łaski prosić.

·       Pragnę bardzo serdecznie podziękować anonimowym ofiarodawcom i wykonawcom, za uszycie nowych  6  flag w kolorze narodowym, maryjnym i papieskim, które zostały wczoraj zawieszone przed naszym kościołem.  Bóg zapłać!

·

·       Zapraszam na jutrzejszą Mszę świętą o godz.17.00, w intencji zmarłego ś+p byłego wieloletniego Proboszcza naszej Parafii : Księdza Artura Józefa Szymanka, w 12 rocznicę Jego śmierci. Po Mszy świętej udamy się na Cmentarz, złożymy kwiaty, zapalimy znicze i zakończymy modlitwą naszą pamięć i wspomnienie o zmarłym Kapłanie.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom: Edycie i Patrycji Dąbrowskiej,  Salomei  i  Janowi Dąbrowskim oraz Beacie, Sylwii i Piotrowi Augustyniak. Dziękuję również wczorajszym nowożeńcom : Agnieszce Kawalir  i  Mariuszowi  Pawluczyk, za ofiarowanie kwiatów na Ołtarz główny i Soborowy.   Bóg zapłać!  Proszę, aby w tym tygodniu w sobotę po Mszy świętej o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały  rodziny: Piotra i Mieczysława Masłowskich, Tomasza Grzegorczyka oraz Stanisława  Kowalczyka. Jednocześnie zwracam się z prośbą do Parafian, aby pamiętać o podlewaniu tuj przed Cmentarzem oraz dębu papieskiego za kościołem.  Bardzo dziękuję za tę pracę.

·       Uprzejmie przypominam i proszę o wpłacanie do Sołtysa, a zarazem Radnego Gminy Kiwity Pana Czesława Jaksiny, kwotę 20 złotych w skali roku,  na wywóz nieczystości stałych  z  naszego Cmentarza parafialnego.

·       W ostatnim czasie pojawiły się pszczoły nad wejściem do kościoła na wysokości 7-8 metrów od strony zachodnio-południowej.  Pszczelarzy lub Strażaków proszę o pomoc.

·       Na indywidualną prośbę naszego parafianina Pana Czesława Miecznikowskiego, zamieszkałego Kiwity 8, tel.691-939-114, podaję informację o sprzedaży jego domu o powierzchni  9 m szer. i 10 m dł.  Na parterze są trzy,  a  na pierwszym piętrze  dwa pokoje.  Dom ten może być przeznaczony do remontu  lub wyburzenia. Całość działki Nr 322  i  Nr 323  wynosi 0,96 ha. Cena tego siedliska  do uzgodnienia z właścicielem.  Zainteresowanych odsyłam do w/w  właściciela.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl.